Haber Detayı
10 Mart 2022 - Perşembe 11:53 Bu haber 5745 kez okundu
 
Eski Gümrük Bakanı Tüfenkçi “ÜLKEMİZDE GIDA SIKINTISI YOK. “MUHALEFET SPEKÜLASYON YAPIYOR “
64, 65 Hükumetin Gümrük ve Ticaret Bakanı, Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Bülent Tüfenkçi “muhalefet sabote edip kışkırtma yapıyor.”
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Eski Gümrük Bakanı Tüfenkçi “ÜLKEMİZDE GIDA SIKINTISI YOK. “MUHALEFET SPEKÜLASYON YAPIYOR “

 

 

NÜKLER ENERJİNİN YASAL ALT YAPI  ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIK.

 

Medya-24 ve Haberim Gazeteci İmtiyaz Sahibi Gazeteci Süleyman Yıldız’ın sorularını değerlendiren Tüfenkçi’nin açıklamasından satır başları şöyle;

“ Meclis gündeminde Diyanet İşleri Başkanlığına Akademi kurma çalışmalarının sürüyor. Bir önceki hafta ise, Mersin Akkuyu da nükleer santralin önceden kararname ile çıkarılmış olan çalışma şartlarını Anayasa Mahkemesinin iptal etmesinin ardından nükleer kurumsallaştırma çalışmalarını gerçekleştirdik.

TEMMUZ SONUNA KADAR YAĞ SORUNUMUZ YOK

Türkiye’nin gündemin ekonomi olduğuna dikkat çeken Tüfenkçi, “2020 başında tüm dünyayı saran ve etkileyen pandeminin yine tüm dünyada ticaretin daralmasına ve 2021 yılı sonunda talep patlaması ve fiyatların yükselmesine sebep olduğunu anımsattı ve sadece bizde değil tüm Dünya’da yükselen enflasyon gerçeğine rağmen   ‘Hükumetimiz enflasyonun düşürülmesine yönelik birçok tedbiri hayata geçirdi ve önümüzdeki günlerde de yasal olarak Tüketicinin korunması ve Perakende Yasası meclis gündemine gelecek, ayrıca geçtiğimiz hafta mecliste ‘stokçulukla mücadele ‘  ve cezaların artırılması konusunda bir düzenleme yaptık. Dedi..

 

“KARAMSARLIK POMPALIYORLAR”

 

Tüfenkçi .” Eski Türkiye’yi özleyenlerin özellikle kuyrukların bu günlerde de oluşması noktasında her türlü sosyal medyayı kullanarak spekülasyonlar oluşturma ve insanları galeyana getirme metotlarını uyguladıklarını, ekonomik anlamda karamsarlık pompaladıklarını görüyoruz,  tıpkı 28 Şubatı ittifakı kurarak, kurgulayarak eski düzeni getirmek isteyenler ekonomide de bunu arzuluyorlar. Türkiye esasında üretimiyle,  tedarik zincirindeki halkasıyla konumuyla tüm üretim merkezlerine çok yakın, eskiden soğan, patates üzerinden siyaset mühendisliği yapanlar bu gün Ayçiçek yağı üzerinden bunu yapmaya çalışıyorlar. Bakanımızda açıkladı Temmuz’a kadar hiç ithalat yapmazsak bile zeytinyağı ve benzeri ürün sıkıntımız yok. Kaldı ki paramız var,  istediğimiz ülkeden istediğimiz şekilde bunu alabiliyoruz.  Kendimiz üretiyoruz. Hammaddeyi alıyor ve Türkiye üretiyor. Türkiye ihracat yapıyor. Biz Ukrayna ve Rusya da yoksa getirebileceğimiz o kadar çok ülke var ki. Burada millete pompalanmak istenen ‘yokluk’  bir mühendislik ürünüdür.  Dünyada ki fiyat yükselmesinin, fiyatlandırma politikasının bizdeki Ayçiçek yağına yansımasıdır. Kaldı ki Türkiye bununla ilgili de tedbirlerini almış durumda.

 

SAVAŞI BAHANE EDEREK KRİZ ÇIKARMAK İSTEYENLER VAR !

 

 Hatırlarsanız bir ara Kur’u aşırı derecede yükselterek buradan bir gelir elde eder miyiz diyen kesim vardı, ellerinde patladı. Nitekim Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetin almış olduğu kur korumalı mevduat hesaplarıyla kuru belli bir istikrara kavuşturmuş olduk. Bu günlerde savaşı bahane ederek kriz çıkarmak isteyenler var. Milletimiz sakin olsun bu günler geçecek bunlar olağan üstü günler.  Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak parti 20 yıldır ülkeye kazandırdıkları, bundan sonrada yapacaklarının teminatıdır. Milletimiz galeyana gelmesin…

Akaryakıt konusuna değinen Tüfenkçi muhalefet bunu işeyerek kuyruklar varmış imajı oluşturuyor.  Biz zeytinyağı üreticisi ve ihracatçısıyız. Ürün yokluğundan kuyruk oluşmuş değil, 28 Şubat ittifakı yapıp eski Türkiye’yi özleyenlerin bir oyunu. Sayın Cumhurbaşkanımız ifade ettiği gibi, biz hiçbir kesimi enflasyona ezdirmeyiz.

AYRINTILARI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKA İZLE 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Gümrük, Bakanı, Tüfenkçi, “ÜLKEMİZDE, GIDA, SIKINTISI, YOK., “MUHALEFET, SPEKÜLASYON, YAPIYOR, “,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı