Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 22:20 Bu haber 2127 kez okundu
 
Erdoğan Trump’ın açıklamalarını değerlendirdi!
GÜNDEM Haberi
Erdoğan Trump’ın açıklamalarını değerlendirdi!

 

ABD Başkanı Trump, Suriye ile ilgili 24 saat içinde açıklama yapacağını duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında Trump'ın merak edilen o açıklamasına değindi ve, "Trump'ın beklenen açıklaması, DEAŞ'a karşı yeni bir zafer ilanı olabilir" dedi.

 
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı özel bir televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Suriye’deki gelişmelere değinen Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ın “24 saat içinde Suriye ile ilgili bir açıklama yapacağız” açıklamasını değerlendirdi. Erdoğan, “DEAŞ’ı adeta 24 saat içerisinde temizleyeceğini sayın Trump iddia ediyor. Bu olur mu, olmaz mı ayrı konu. Zaten DEAŞ’dan orada ne kaldı ki? DEAŞ’ın artık kırıntıları var. Açıklamasında şunu kesinlikle söyleyecektir; ‘DEAŞ’a karşı zaferi kazandık’ Yani bu bir zafer ilanı olabilir” ifadelerini kullandı.


Programda Kaşıkçı cinayetine de değinen Erdoğan, ABD’ye yüklendi. Ellerinde belgelerin olduğunu vurgulayan Erdoğan, “CIA, daha bütün ağırlığını buna koymuş değil, ABD’nin ağırlığını koyması lazım. Elimizdeki belgelerin tümünü vermiş değiliz. Bu işi uluslararası mahkemeye taşıma noktasında kararlıyız” ifadelerini kullandı.KAŞIKÇI CİNAYETİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, Trump’ın, açıklamalarını, değerlendirdi!,
Haber Yazılımı