Haber Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 23:41 Bu haber 4160 kez okundu
 
DEPREMDE YOK OLAN GÖKÇE YENİDEN İNŞA EDİLİYOR
Malatya Doğanyol Gökçe mahallesi 2019 ve 2020 ‘de yaşanan depremde büyük hasarların ve 2 can kaybının oluştuğu mahallelerden. Medya-24’ten Haberin Peşinde ekibi Gökçe’de yaşam nasıl sürüyor.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
DEPREMDE YOK OLAN GÖKÇE YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

 

 

 DEVLET YARALARI SARDI

 -Deprem sonrası nasıl gelişmeler oluşmuş.

- Mahalle muhtarı ve Gökçe’de yaşamını sürdüren vatandaşın ağzından aktarıyor..

Depremin hemen ardından devletin milletin desteğini sonuna kadar yanlarında gördüklerini belirten Gökçe mahalle muhtarı Zülfükar Tuhan, “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Muhalefet liderleri ve milletvekilleri Malatya Valisi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ilçe kaymakamımıza Ak Parti il ve ilçe başkanlarına ve yurdun dört bir köşesinden yardım eden vatandaşlara halkımız adına çok teşekkür ediyorum.”

 

 SULAMA GÖLETİ ACİL  İHTiYACIMIZ

 

Çükü bizi yalınız  bırakmadılar . Su an 350 dükkan , ev, ağıl yapılıyor. Bunlardan 109 ev 70 dükkan 2 ay sonra sahiplerine teslim edilecek. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın kararnamesi ile kentsel dönüşüme alındıklarını hatırlatarak Türk milletinden Allah razı olsun Antalya’dan Edirne'ye her yerden yarım geldi. Sağ olsunlar var olsunlar. Türk milleti zor günlerde nasıl dayanışma içerisinde olduğunu gösterdi gösteriyor. Afetin önüne alınacak önlemlerle geçilebileceğine işaret eden muhtar Tuhan, 30 kişilik gönüllü ekip oluşturduklarını Afad tarafından eğitilerek olası depremlerde nasıl çalışılması , nasıl hareket edilmesi gerektiği hakkında eğitimden geçirilerek vatandaşlara yol göstereceklerini belirtti.

 

KEMAL SUNAL KÜLTÜR MERKEZİ AÇILACAK 

 

Muhtar Zülfükar Tuhan, Türk sinemasının unutulmaz karakterlerinden Kemal Sunal’ın doğduğu köyü olarak bilen Gökçe’de Sunal'ın babasının evininde depremde yıkıldığını Kemal Sunal adına bir kültür merkezi, müze yapılması planlandığını ve açılışa Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’ı davet ettiklerini sözlerine ekledi. 521 hane 9800 nüfusun yaşadığı Gökçe’de alt yapının olmadığını tek gelir kaynaklarını kayısının oluşturduğuna dikkat çekerek, sulama suyu yetersiz destek almazsak kayısı bahçeleri kuruyacak o nedenle Gökçe ile birlikte 4 köyun yararlanacağı bir sulama göleti  hayata geçirilmeli..

RÖPORTAJIN AYRINTILARINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEPREMDE, YOK, OLAN, GÖKÇE, YENİDEN, İNŞA, EDİLİYOR,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı