Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 01:14 Bu haber 9598 kez okundu
 
Dayıcık ,Alt yapı su ve yol sorunu yaşıyor
Alt yapı,yol içme suyu sorunu yaşayan Dayıcık mahallesi Mersin Gülnar’a bağlı. Destek verilmesi halinde meyvacılık potansiyeli olan Dayıcık’ta gençleri tutmak kolaylaşacak.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Dayıcık ,Alt yapı su ve yol sorunu  yaşıyor

 

 

Mersin Gülnar Dayıcık mahallesi muhtarı Mehmet Tülü ve  Aza Süleyman Bulut yapılan çalışmaları aktardı.

 

 Alt  yapı sorunun yanı sıra sulama ve içme suyunun olmadığını belirten muhtar Mehmet Tülü,  elektrik direklerinin eskiliği  ve sık sık kesinti nedeniyle özellikle kış aylarında  elektriksiz kaldıklarını çok büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Nüfuslarının 600 olduğuna dikkat çeken muhtar Tülü, ulaşım sorununun sürdüğünü  yolların çok kötü durumda   bakım  yapılması gerektğini aktardı. Sağlık evinin açık olduğunu  dile getiren muhtar  ara sokakların parke taşı döşenmesini istedi. En büyük sorun olarak konutların ruhsat bedelinin çok yüksek oluşunu diyen Tülü,  bu bedelin makul seviyeye çekilmesini yetkililerden istedi.

Aza Süleyman Bulut ise geçim kaynaklarının hayvancılıktan ibaret çiftçinin geçinemediğini belirterek idare etmeye çalıştıklarını en önemli sorunlarının göç vermemeleri için elma ve meyvva bahçelenerinin değerlendirilip bir meşrubat fabrikasına acil ihtiyaç olduğunu kaydetti.

 

HABERİN  DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dayıcık, ,Alt, yapı, su, ve, yol, sorunu, , yaşıyor, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı