Haber Detayı
25 Haziran 2020 - Perşembe 14:55 Bu haber 6116 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Soylu'ya telefonla bağlanıp müjdeyi verdi
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Soylu'ya telefonla bağlanıp müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Soylu'ya telefonla bağlanıp müjdeyi verdi

 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AFAD başkanlığındaki İdlib İstişare Toplantısı'nda konuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla bağlandı. İdlib'e yapılacak konutlara ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan "Süleyman Bey'in 20 konut sözü var. İlk hedefte inşallah 50 konut da biz söz vermiş olalım, biz katkıda bulunmuş olalım." dedi.

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) düzenlenen "Sivil Toplum Kuruluşları İdlib İstişare Toplantısı" devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak toplantıya ilişkin bilgi verdi.

 

 

Erdoğan da İdlib bölgesinde özellikle Suriye'nin kuzeybatısında yapımı devam eden konutlarla ilgili mücadeleleri için sivil toplum kuruluşu temsilcilerini tebrik etti ve yapılan hayırların kabul olmasını diledi.

 

MÜJDEYİ TELEFONDAN VERDİ

 

Türk milletinin bugüne kadar sadece Suriye'de değil, dünyanın farklı yerlerinde garip gureba, fakir fukara ve mazlumun yanında yer aldığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

 

"İnşallah bundan sonra da bu millet yine aynı şekilde yer almaya devam edecektir. Şu anda komşumuz sınır boylarında bu verdiğimiz mücadelede de çok büyük önem arz ediyor. Konut hedefimizi süratle yaz mevsimi içerisinde gerçekleştirir ondan sonra da buraya Suriyeli kardeşlerimizin yerleşmesini sağlayabilirsek inşallah kış mevsimine hiç olmazsa buralarda girme şansını, imkanını yakalarlar. Ondan sonra 50 bin konut hedefinin de üzerine çıkar orada bunları daha da artırırız. Şu anda Süleyman Bey'in 20 konut sözü var. Biz de şimdilik ilk hedefte inşallah 50 konut da biz söz vermiş olalım. Bu 50 konutumuzla biz de oraya inşallah katkıda bulunmuş olalım. Rabb'im bu kardeşlerimizi çektikleri bu çilelerden bir an önce kurtarmaya bizleri vesile eylesin. "

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, İçişleri, Bakanı, Soylu'ya, telefonla, bağlanıp, müjdeyi, verdi,
Haber Yazılımı