Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 10:12 Bu haber 6088 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'koronavirüs' mesajı
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'koronavirüs' mesajı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından koronavirüsle mücadele için ses kaydı paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüse karşı amansız bir mücadele içerisindeyiz. Hijyen kurallarına riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız" ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, koronavirüse karşı vatandaşlara sesli mesajla çağrıda bulundu.

 

"VİRÜS EN FAZLA YAŞLI YA DA KRONİK HASTALIĞI OLAN VATANDAŞLARIMIZA BULAŞIYOR""Koronavirüse karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor." ifadelerinin yer aldığı paylaşımdaki mesajda Erdoğan, şunları söyledi:

 

"Bildiğiniz gibi ülkemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele veriyor. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz. Virüs, en fazla yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza bulaşıyor, en çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor. Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalık taşıyan yakınlarınıza dikkat etmenizi istirham ediyorum."

 

İbadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.

 

 

 

 

Koronavirüs'e karşı amansız bir mücadele yürütüyoruz. Bu virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanları etkiliyor.

 

Buradan tüm vatandaşlarıma şu sesli mesajı iletmek istiyorum:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, 'koronavirüs', mesajı,
Haber Yazılımı