Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 15:37
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması
EĞİTİM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Boğaziçi' açıklaması

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla alakalı olarak "Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep beraber takip etmekteyiz. Bu tür eylemlerin demokrasi ile, hak arayışı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

 

Bu projelerle Türkiye'nin kalkınma altyapsını devamlı geliştiriyoruz. Dünyanın koronavirüs salgınında siyasi ve sosyal kaoslara kadar bir çok sorunla boğuştuğu bir dönemde Türkiye kalkınma gündeminden ödün vermeden yolunda ilerliyor.

 

BOĞAZİÇİ AÇIKLAMASI

Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep beraber takip etmekteyiz. Terör bağlantılı eylemlerin demokrasi ile, hak arayışı ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Biz bu filmi 18 yıldır yüzlerce kez seyrettik. Aynı zihniyeti 17-25 Aralık'ta, Gezi'de, 15 Temmuz'da gördük. Biz bunları vesayetin, terör örgütlerinin, darbecilerin safında gördük. Dünyada ve Türkiye'de her şey değişti bir tek bu zihniyet yerinde sayıyor. Karşımızda eylem biçimde bile yeniliğe gidemeyecek kadar tembel, dar kafalı bir zihniyet var.

 

Türkiye'yi demokrasiyi işletememekle suçlayanların karşılaşmış oldukları ilk tehditte nasıl çok ağır tedbirleri hayata geçirdiklerini ibretle takip etmekteyiz. Sosyal medya mecralarını hukuki zemine oturtma çabalarımıza karşı çıkanlar en ilkel sansürcülüğü uygulamaya başladılar.

 

2023 sürecinde 83 milyon tek yürek çarparak güzel resmi inşallah devam ettireceğiz. Cumhur İttifakı olarak hizmet siyasetinden ödün vermeden atacağımız her adım, bizi hedeflerimize biraz daha yaklaştıracaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, 'Boğaziçi', açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı