Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 02:34 Bu haber 8251 kez okundu
 
CİHANBEYLİ İLE KKTC ARASINDAKİ BAĞ GÜÇLENİYOR
BELEDİYELERDEN Haberi
CİHANBEYLİ İLE KKTC ARASINDAKİ BAĞ GÜÇLENİYOR

  •  
  • CİHANBEYLİLİ ÖĞRENCİLER LGS’DE ALDIKLARI PUANLARLA İLÇENİN GURURU OLDU
  • CİHANBEYLİ BELEDİYESİ’NİN BAŞLATTIĞI YOL SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

KKTC-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı İzlem Gürçağ Altuğra ve beraberindeki heyet AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte Konya’nın Cihanbeyli İlçesini ziyaret etti. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette KKTC ile Cihanbeyli arasındaki güçlü bağ konuşuldu.

KKTC-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı İslam Gürçağ Altuğra ile beraberindeki heyet Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale’yi ziyaret etti. Beyler Konağı’nda gerçekleşen ziyarete Türkiye- KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de katıldı. Oldukça sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette karşılıklı hediyeler verildi. KKTC ile Cihanbeyli arasında güçlü bir bağın olduğunu belirten Başkan Mehmet Kale “Sayın vekillerimize ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. Kendilerini ilçemizde görmekten dolayı büyük mutluluk yaşadık. Daha önce de KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı da ilçemizde ağırlamıştık. İnşallah bizler de en kısa sürede KKTC'yi ziyaret edeceğiz. Gönlü güzel Cihanbeylili hemşehrilerimin sevgi ve selamlarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerime gönderiyorum” diye konuştu.

KKTC-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı İslam Gürçağ Altuğra ise Cihanbeyli’de bulunmaktan ve Başkan Kale’yi ziyaret etmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek “Sıcak ilgilerinden dolayı Sayın Başkana çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“CİHANBEYLİ’NİN GENÇLERİYLE GURUR DUYUYORUZ”

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, LGS’de yüksek puanlar elde ederek ilçenin gururu olan gençleri makamında ağırladı.

İlçenin eğitim alanındaki yükselişini sürdürdüğünü belirten Başkan Kale, “LGS'de aldıkları puanlarla göğsümüzü kabartan Burak Karadeniz, Tuğçe Eslem Erdoğan, Müberna Sevim Kılınç ve Fevzi Enes Çetinel'den bundan sonraki eğitim hayatlarında daha büyük başarılar bekliyoruz. Bizler de onları ödüllendirmeye devam edeceğiz. Maşallah diyorum” ifadelerini kullandı.

Daha sonra öğrencilere hediyeleri Başkan Kale tarafından verildi.

YOL SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, ilçede başlattıkları yol seferberliği kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Yol seferberliğinde ellerinin değmediği mahallenin kalmayacağını ifade eden Başkan Kale, “Yapalılı hemşehrilerimin yaklaşık 100 yıldır sevdası olan Bozdağ yolunda asfalt çalışmalarımız tamamlandı. Yolun alt yapı çalışmalarını gerçekleştiren belediyemiz ekipleri ile asfalt çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Yapalı - Bozdağ yolunun asfalt yapılması hususunda bize destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a şükranlarımı sunuyorum. Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere takdirlerini ileten ve alnımızdan öpen tüm büyüklerimden Allah razı olsun. Daha güvenli ve konforlu yolculuk için ilçemizi modern yollarla donatıyoruz. Kandil Mahallemiz ile Haymana Çatak ve Taşpınar-Gölyazı Karakol arasındaki yol çalışmalarımız da sürüyor. Diğer yandan Yeniceoba, Karabağ, Kütükuşağı, Kuşça ve Bulduk’taki prestij cadde ve yol çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Yeniceoba Makası ile Sağlık arasındaki 12 kilometrelik yolda asfalt çalışmaları başladı. Rabbim ilçemizin dört bir yanında vatandaşlarımıza hizmet için çalışan ekiplerimize kolaylık versin. Yol seferberliğinde elimizi değmediğimiz mahalle kalmayacak” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CİHANBEYLİ, İLE, KKTC, ARASINDAKİ, BAĞ, GÜÇLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı