Haber Detayı
21 Temmuz 2022 - Perşembe 16:50 Bu haber 4728 kez okundu
 
CİHANBEYLİ’DE EL SANATLARI VE TUZ FESTİVALİ’NE ON BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI
BELEDİYELERDEN Haberi
CİHANBEYLİ’DE EL SANATLARI VE TUZ FESTİVALİ’NE ON BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

  • KARDEŞLİĞİN ŞEHRİ CİHANBEYLİ’DE FESTİVAL COŞKUSU
  • CİHANBEYLİ’DE EL SANATLARI VE TUZ FESTİVALİ’NE ON BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI

 

Konya’nın Cihanbeyli İlçesi’nde belediye tarafından gerçekleştirilen Geleneksel El Sanatları ve Tuz Festivali binlerce vatandaşı buluşturdu. Türkiye’nin el sanatları konusunda tanınmış isimlerinin 4 gün boyunca hünerlerini sergilediği festivale ünlü sanatçılar da konserleriyle renk kattı. Festivalin gala programında coşku doruğa çıktı.

 

Cihanbeyli Belediyesi tarafından organize edilen Geleneksel El Sanatları ve Tuz Festivali, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda gerçekleştirildi. Toplam 4 gün süren etkinlik boyunca festival alanında kurulan stantlarda Türkiye’nin el sanatları ustaları hünerlerini sergiledi. Ayrıca Yeşilçam’ın emektar oyuncuları vatandaşlarla buluştu. Cihanbeylilerin büyük ilgi gösterdiği festivale ünlü ses sanatçıları da konserleriyle renk kattı. Orhan Hakalmaz, Manuş Baba, Mahmut Tuncer, Aysel Yakupoğlu, Yasemin Özol, Şebnem Sezer, Oğuz Boran, Yunus Emre Şengül, Gizem, Yeşilçam Vokal Grubu ve Grup 1900 etkinlikte sahne aldı.

 

-Gala Gecesi coşku doruğa çıktı

 

Festivalin son günü gerçekleştirilen Gala programında binlerce Cihanbeylili 15 Temmuz Şehitler Parkında buluştu. Programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Cihanbeyli Kaymakamı Remzi Demir, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

  • “Cihanbeyli’yi yeniden kuruyoruz”

 

Gala Gecesi’nde ilk konuşmayı yapan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi Cihanbeyli’nin bir Türkiye mozaiği olduğunu ifade ederek “Biz ülkemizin aynasıyız. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin şehriyiz. Giderek gelişiyor ve gıptayla bakılan bir seviyeye yükseliyoruz” dedi. 2014’te göreve gelirken ilçeyi yeniden kurma iddiasında olduklarını belirten Kale, aradan geçen dönemde toplam 1 milyar liralık yatırımı Cihanbeyli’ye kazandırarak hayalleri gerçeğe çevirdiklerini kaydetti. Kale “Bugün Cihanbeyli doğalgazı kullanıyor, altyapı tamamen yeniden yapılıyor.          Sadece ilçe merkezimiz değil tüm mahalleler prestij yollarla donatılıyor. 40 yıldır hemşehrilerimizi rahatsız eden ve kimsenin konuşmaya dahi cesaret edemediği sorunların yerinde bugün yeller esiyor. İlçemiz 90 yılda yapılanların kat be katını bizim dönemimizde elde etti. 7’den 70’e bütün vatandaşlarımıza hitap eden yatırımlarımızla tarihinde görülmemiş hizmetler hamdolsun bizim dönemimizde Cihanbeyli’ye kazandırıldı. İlçemiz için yeni hayallerimiz var. Bunları da bir bir yerine getireceğiz. Hizmette sınır tanımıyoruz. Önemli kısmı yatırımlara ayrılan bütçemizin büyüklüğü Konya’nın 3 merkez ilçesinden hemen sonra gelmektedir.” İfadelerini kulandı.

 

  • Birlik ve beraberlik mesajları

 

Daha sonra söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan, “Cihanbeyli’de birliğimizi, kardeşliğimizi tüm dünyaya tekrar gösteriyoruz. Bizleri buluşturan Başkan Mehmet Kale ile ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da birlik ve beraberlik mesajları verdi. Angı, Cumhur İttifakının, ülkenin birlik ve beraberliğiyle dünyada yaşanan onca olumsuzluklara rağmen güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini Cihanbeyli’de de hep birlikte gördüklerini kaydetti.

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mustafa Uzbaş da vatandaşların birlik ve beraberliğini pekiştiren bu festivalin Cihanbeyli’nin tanıtımına da büyük katkı sağladığını ifade etti.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin Cihanbeyli için gece-gündüz demeden çalıştığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu ise

“Sayın Başkan bu emeğinin karşılığını sizlerin destekleri ile görüyor ve hissediyor. Kendisine çalışmaları ve bu organizasyonda bizleri buluşturduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen MHP Konya Milletvekili Esin Kara konuşmasına “Cihanbeyli Türkiye’nin kalbidir” diyerek başladı. Kardeşliğin en güzel şeklini Cihanbeyli’den Anadolu’ya örnek olarak gösterdiklerini ifade eden Kara, Belediye Başkanı Mehmet Kale’yi yaptığı çalışmalardan dolayı kutladı.

 

  • “Cumhur İttifakı olarak Başkan Kale’nin yanındayız”

 

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem de konuşmasında Başkan Mehmet Kale’ye övgüler yağdırdı. Erdem “Hizmetlerini yakinen takip ettiğimiz ve her zaman yanında olduğumuz değerli belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz. Birçok ilçeyi dolaşıyoruz. Hizmetlerini anlatmaya vakti yetmedi. Nasıl bütçe oluşturuyorsa, nasıl ekipler kurabiliyorsa çok güzel çalışmaların altına imza atıyor. Gerçekten tebrik ediyoruz. Allah ona yardımcı olsun. Biz Cumhur İttifakı olarak her zaman yanında olacağız” şeklinde konuştu.

 

  • “Cihanbeyli Anadolu’nun kalbi ve ruhudur”

 

Gala Gecesi’nde son konuşmayı Konya Valisi Vahdettin Özkan yaptı. Cihanbeyli’nin Anadolu’da kalbi ve ruhu olduğunu ifade eden Özkan, organizasyon dolayısıyla Başkan Kale’yi tebrik etti. Özkan “Belediye başkanımızın ilçemizin ihtiyaçlarını çok güzel bir şekilde yapması elbette Cihanbeyli için bir şanstır. Başkanımızı tebrik ediyoruz. Aslıda bizim yaptığımız bütün işler insana dokunmak içindir. İnsanın yaşam kalitesini arttırmak içindir” dedi.

 

Konuşmaların ardından Gala Gecesi konserleri gerçekleştirildi. Programda Mahmut Tuncer, Manuş Baba ve Gizem sahne aldı. Festivale katılan protokol üyeleri el sanatları stantlarını tek tek gezerek zanaatkarlarla sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CİHANBEYLİ’DE, EL, SANATLARI, VE, TUZ, FESTİVALİ’NE, ON, BİNLERCE, VATANDAŞ, KATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı