Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 15:34 Bu haber 5129 kez okundu
 
CİHANBEYLİ BELEDİYESİ’NDEN HAYVANCILIĞA DESTEK
BELEDİYELERDEN Haberi
CİHANBEYLİ BELEDİYESİ’NDEN HAYVANCILIĞA DESTEK

 

Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediyesi sosyal projeleriyle dikkat çekiyor. Pandemi döneminde esnafa destek veren, muhtaçlara ve yetimlere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan belediye şimdi de hayvancılığın gelişimine yönelik bir projeyi hayata geçirdi. Belediye tarafından alınan küçükbaş hayvanlar üreticilere dağıtıldı.

 

Cihanbeyli’ye tarihi yatırımlar kazandırarak hizmette sınır tanımayan ilçe belediyesi bir taraftan altyapıyı tamamen yenileyip prestij cadde ve modern yollarla şehrin çehresini değiştirirken diğer taraftan da merkez ve çevre mahallelerde planlanan projeleri birbiri ardına hayata geçiriyor. Bunların yanı sıra sosyal belediyecilik ile de vatandaşının yanında yer alana belediye, küçükbaş hayvancılığa yönelik yeni bir projeyi hayata geçirdi. Cihanbeyli Belediyesi tarafından alınan koçlar düzenlenen törenle üreticilere dağıtıldı.

 

“Cihanbeyli’nin küçükbaş hayvancılıkta daha da gelişmesini istiyoruz”

 

Törende üreticilere seslenen Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, konuşmasına “İlçemizde küçükbaş hayvancılığın gelişmesini, yaygınlaşması ve büyümesini istiyoruz” diyerek başladı. Batı Anadolu’da bizzat kendisinin takip ettiği titiz araştırmalar sonucunda et ve süt verimi ile ön plana çıkan yeni bir ırkı Cihanbeyli’ye getirdiklerini ifade eden Başkan Kale, Ziraat Odası ile iş birliği içerisinde önümüzdeki yıllarda daha da büyütmeyi planladıkları projenin ilçedeki hayvancılığın gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inandıklarını kaydetti.

 

Başkan Kale’den Cihanbeyli çiftçisine yeni müjde

 

Cihanbeyli’nin aynı zamanda tarımsal üretim konusunda bir üs olduğunun altını çizen Başkan Kale, belediye olarak anızların yakılmasının önüne geçmek ve çevreyi korumak için harekete geçtiklerini belirtti. Toplam 4 adet anız parçalama makinesini ilçe çiftçisinin hizmetine sunacaklarının müjdesini veren Başkan Kale “Cihanbeyli Belediyesi çevreci bir belediyedir. Geçtiğimiz günlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatıyla Tuz Gölü’nde bir tane bile flamingo yavrusunu kaybetmemek için neler yaptığımızı bütün Türkiye gördü. Doğal yaşamı korumak en büyük vazifelerimizden biridir. Anızların yakılması da çevremize ve hayvanlara büyük zarar veriyor. Bunu önlemek ve çiftçimize yardımcı olmak için anız parçalama makinelerini onların hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

  • “Bu belediye daha önce maaşları bile ödeyemiyordu, şimdi belediyecilikte tarih yazıyor”

 

Cihanbeyli’nin belediyecilikte ve yatırımlarda altın dönemini yaşadığını belirten Başkan Kale “Dev projelerimizle birlikte sosyal belediyecilikte de ilklere imza atıyoruz. ‘Askıda Ekmek’ ve ‘Hoş Geldin Bebek’ projeleri devam ediyor. Pandemi döneminde esnafımıza destek çıktık. Yetimlerimizin ve düşkünlerimizin her zaman yanında olduk. İhtiyaç sahiplerine başka bir örneğine rastlayamayacağınız oranlarda destek verdik. Tarımın ve hayvancılığın gelişmesi için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu belediye daha önce maaş bile ödeyemiyordu. Şimdi ise hem belediyecilikte ve yatırımlarda tarih yazıyor hem de her daim vatandaşının yanında yer alıyor” dedi.

 

Cihanbeyli Ziraat Odası Başkanı Veysel Akbulut da Başkan Kale’ye tarım ve hayvancılığa yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CİHANBEYLİ, BELEDİYESİ’NDEN, HAYVANCILIĞA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı