Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 18:07 Bu haber 3468 kez okundu
 
Çavuşbeyli Hizmet alıyor, eksikler için destek bekliyor
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Çavuşbeyli Hizmet alıyor, eksikler için destek bekliyor

 

Tokat Reşadiye Çavuşbeyli köyü muhtarı Hasan Yıldız, nüfusun 100 olduğunu muhtar bu rakamın kışın düştüğünü yazın gurbetçilerin gelmesi ile  arttığı belirterek, hizmet aldıklarını anımsatan muhtar en önemli sorunun içme ve sulama suyu olduğunu kaydetti.

Göreve geldiğinde içme suyuna çözüm bulma adına çalışmaları sürdürdüğünü ve Reşadiye Belediye başkanın destek verdiğini dile getirerek, Kaymakamlığın talimatıyla  içme suyuna saat taktırdıklarını söyledi.

Alt yapının yüzde 80'ini devletin katkısı ile çözdüklerini , yolların bir kısmının bakıma gerek duyduğunu anayola bakım yaptıklarını ifade ederek, Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz  ve Meclis üyelerinin desteği için teşekkürlerini yineledi.Muhtar Yıldız,geçim kaynaklarının tarım ve hayvanlıktan oluştuğunu göçün önüne geçemediklerini ve köyde yaşayanların genelde emekli olduğunu kaydetti.

Aza Cafer Bey önceden köyde muhtarlık yaptığını muhtarın aktardıklarına  katıldığını, Aza,İsmet Yıldız ise 20 yıldır azalık yaptığını  anımsatarak, muhtarın açıklamalarını desteklediğini kaydederek sesinin güzel olduğunu ifade ederek bir türkü ile sözlerini sonlandırdı.

RÖPORTAJIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çavuşbeyli, Hizmet, alıyor,, eksikler, için, destek, bekliyor,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı