Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 20:46
 
ÇANTIRLI : “TAPULAŞTIRMANIN ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR”
Ankara Beypazarı Çantırlı mahallesi tapulaştırma'nın yarım kalması ile sıkıntılara girmiş. Muhtar ve Dernek başkanı bu sorunun çözülmesi için destek bekliyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
ÇANTIRLI : “TAPULAŞTIRMANIN ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR”

 

 

Çantırlı mahalle muhtarı Fikret Yılmaz, 30 haneden oluşan mahallede Ankara B.şehir ve Beypazarı belediye başkanlrının yaptığı hizmetlerle ihtyaçları karşıladıklarını belirterek, çalışmaları şöyle özetledi.

A rızalı olan sondaj tamir edildi. Sondajdan sulama imkanı sağlanıyor köylü çok rahatladı.Yanı sıra A  bir su deposu , çeşme yaptık. Yeni bir köy konağı yapma planımız var.”dedi Öte yandan  13.860 dönüm arazmize orman  vasfını taşıdığı gerekçesil  ile tapulaştırmada çelişkiler oluştu.Konuyu  Tarım Bakanımı Bekir Pakdemirli ile görüştüklerini çözülme sözü aldıklarını ve fakat şu anan kadar bir sonuç alınamadığını kaydetti.Önlerinde ebn büyük engelin bu olduğuna dikkat çeken muhtar Yılmaz , sorunun çözümü içe destek beklediklerini söyledi.

Çantırlı Gençlik Derneği Başkanı Mimar Uslu ise, verilen hizmetlrden dolayı B.Şehir ve Beypazarı belediye başkanlarına teşekkür edererek, en öncelikli sorunumuz tapulaştırma .ı Beypazarı  Orman  İşletmesinin 1850 dönüm köy arazisinin yanlış tapulaştırması nedeniyle  tapulaştırmanın  yarım kaldığını  bunun çözümünü beklediklerini söyledi.  

MUHTAR VE DERNEK BAŞKANININ KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANTIRLI, :, “TAPULAŞTIRMANIN, ÇÖZÜLMESİNİ, BEKLİYOR”, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı