Haber Detayı
24 Aralık 2020 - Perşembe 02:54
 
Çalık “ İçme Suyuna Çözüm Bekliyor ”
Muhtarlar zamanında hizmet alıyor mu ? En çok neye ihtiyaç duyuyorlar ? Bu soruların yanıtını arayan medya 24 ekibi Gümüşhane'den Çalık köyü muhtarına mikrofonlarımızı uzattık.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
Çalık “ İçme Suyuna Çözüm Bekliyor ”

Gümüşhane Çalık köyü muhtarı Yaşar Çalık , emekli olduktan sonra köye döndüğünü  ve   halk  muhtar olmamı istedi. O günden bu yana muhtarlıkta 3. dönemdeyim.”dedi . Köyde yaşayanların  çoğunluğu emekli vatandaşlardan oluştuğunu belirterek çalışmarını ve eksikleri şöyle açıkladı.

 

“Parke taşları döşendi.Dere ıslahı yapıldı.Çalık köyü Koca  yokuş arası yol düzenlenmesi gerekiyor.İhtiyaçlarımızn başında  içerisinde köy konağı ve safirhane, kütübhaneninde yer alacağı   çok amaçlı bir sosyal tesis istiyoruz” Bu arada taş duvardan mahalleye yol vermemeiz g erekiyor.  Yolumuz  asfaltlanmalı. Çöp konternerların koruma altına alınmalı .Yanı sıra bizim için çok elzem olan içme suyu sıkıntımızı gidermemiz bir su kuyusu açmalıyız bunun için sondaj şart. Ayrıca fiber  sisteme ihtiyacımız var. Kırk yıllık  elektrik direklerinin  çok yıprandığını ve yenilenmesi gerektiğini kaydetti.

 

MUHTARIN AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalık, “, İçme, Suyuna, Çözüm, Bekliyor, ”, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı