Haber Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 10:10 Bu haber 6073 kez okundu
 
Çakırköylüler , Köy Konağı istiyor mazota indirim bekliyorlar
Malatya / Yeşilyurt Çayırköy muhtarı Müslüm Özdemir, gurbette 30 yıl İstanbul’da esnaflık ve dernek başkanlığı yaptıktan sonra köye geri dönüş yaptığını söyledi.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
Çakırköylüler , Köy Konağı istiyor mazota indirim bekliyorlar

Muhtar seçilir seçilmez çalışmaya  kanalizasyon şebekesini çözerek başladıklarını ardından kilit parke taşı döşediklerini ve bir çok  eksiği tamamladıklarını belirtti..

Halen 5 bin m2 daha parke taşına  ihtiyaçları olduğunu belirten Özdemir, çalışmaları ve eksiklerini şöyle açıkladı.

Mezralarda elektrik sıkıntısı çekiyoruz. Köye geri dönüş yapmak isteyen çok sayıda  vatandaş  var fakat, alt yapı, köy odası,  yerleşim yeri gibi konularda eksiklerimiz nedeniyle tereddüt edenler çoğunlukta. Bu arada   Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  köye dönüşleri teşvik edin açıklamasını uygulamak istiyoruz ancak, yerleşim alanında   bize kolaylık sağlamalarını bekliyoruz.

 Geçim kaynağımız  tarıma dayalı olup,  kapalı sulumaya geçmek istiyoruz.Mısır, fasulye ve şeker pancarımız  çok kaliteli olup önceliğimiz şu an için  kayısıdır . Fakat,bu yılda  kaysının yüzde 80’i  susuzluktan yandı. Yata ,uçakalara  mazotu maliyetine veriyorlar  biz çiftçiyede maliyetine versinler.Şu an 550 olan nüfusumuz inanın 1500’e çıkabilir.

Aza, Celal  Erol ise, muhtarın açıklamaların katıldığını çok amaçlı köy konağına acilen ihtiyaçları olduğuna vurgu yaparak yeni yerleşim yerinde fırsat vermelerini bekliyoruz.

RÖPORTAJIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çakırköylüler, ,, Köy, Konağı, istiyor, mazota, indirim, bekliyorlar, , ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı