Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 21:01 Bu haber 4232 kez okundu
 
BOZANÖNÜ 'LÜ ÇİFTÇİ
Isparta'nın 32 dekar tarım arazisi ile en öncelikli köyler arasına giren Bozanönü köylüleri DSİ'nin sulama kuyu başına aldığı yıllık ücret nedeniyle çok zor günler geçiriyor.Hatırı sayılır seviyede Yonca, pancar, mısır ekimi yapılan Bozanönü'nden çevre köylerde yem ihtiyacını karşılıyor. Konuyu gündeme taşıyan Haberin Peşinde ekibi muhtar ve köylülere mikrofon uzattı…
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
BOZANÖNÜ 'LÜ ÇİFTÇİ

 

 

BOZANÖNÜ 'LÜ ÇİFTÇİ "KATILIM  BEDELİNİN DÜŞÜRÜLMESİNİ İSTİYOR "

 

 

 

 

 

Isparta merkeze bağlı Bozanönü köyü muhtarı Mümin Eken, muhtarlıkta 2. döneme girdiğini ifade ederek, tarım ve hayvancılıkla uğraştığını ve bunların gelişimi için katkı vermeye çalıştığını ifade ederek, Bozanönüne hizmet verme   hedefiyle hizmetlerini sürdürdüğünü söyledi. Muhtar Eken, 22 Dönüm araziye sahip köyün büyük bölümü kuru tarım kapsamında olduğunu ve bu alana su getirmenin çabası içeririnde olduğuna dikkat çekti.

 

 DSİ KATILIM PAYINI  YÜZDE 300 ARTIRDI

 

Çalışmalarını özetlerken birinci dönemde ilk sıcak asfaltlama yapıldığını , bazı sokaklara parke taşı döşediklerini nüfuslarının 550  olduğunu  ve henüz göç vermediklerini söyledi. İhtiyaçları arasında kanalizasyon ,içme suyu ve içerisinde kütüphane ve düğün salonu taziye evi gibi birimlerin yer alacağı kültür   merkezinin geldiğini söyledi. Eken, Atabey Sulama Birliğinin sorumluluk alanındaki Bozanönü'nün kuru arazilerinin sulaması için kapalı siteme geçilmesi gerektiğine işaret ederek,  ruhsatlı kuyuların sulama bedellerinin yüksek oluşuna dikkat çekerek, özellikle elektrik bedellerinin çok yüksek olduğunu  Sulama Birliklerine Kayyum atandıktan sonra DSİ'ye  geçen  idarenin , 55 adet ruhsatlı kuyuların dekar başına  30 tl olan katılım paylarının  ,120 Tl'  ye yükseltildiğini  ve vatandaşların  çok mağdur olduklarını kaydetti.

 

 

AK PARTİ'NİN KALESİYİZ

 

Muhtar Eken, 1500 dekar mısır, 2 000 dekar yonca, 2000 dekar pancar ekiliyor çevre köyler yem ihtiyacını bizim buradan karşılamaktadır. Ancak , DSİ bu fiyat uygulamasını katılım payını  yüksek almayı  sürdürür ise çevre köyler  kaba yem ihtiyacını karşılayamaz hale gelir düşüşte olan tarım da hayvancılıkta biter . Zira  tarımda bitme noktasına geldik  Sayın Cuhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan  tarıma ve hayvancılığa   önem vermesini bekliyoruz "dedi.

 

 

VATANDAŞLARIN EKONOMİK BEKLENTİLERİ VE MUHTARIN AÇIKLAMASINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE..

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOZANÖNÜ, 'LÜ, ÇİFTÇİ, ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BOZANÖNÜ 'LÜ ÇİFTÇİ
Yorumlar
Haber Yazılımı