Haber Detayı
27 Temmuz 2021 - Salı 15:41 Bu haber 7325 kez okundu
 
Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan yeni açıklama: Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım
BELEDİYELERDEN Haberi
Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan yeni açıklama: Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım

 

Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ücretlerine 10 kat zam yapacağını açıklayan  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yeni bir açıklama yaparak "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım" diye konuştu.

Göçmenlerden toplumun rahatsız olduğunu ve göçmenlerin Türkiye'ye entegre olamadıklarını belirten Özcan, "Benim askerim orada şehit olacak, sokaktaki Suriyeli de akşama kadar gelene geçene bakacak" diye konuştu.

 

"ANKET YAPTIRDIM, YÜZDE 85 DESTEK VAR"

Tanju Özcan, hukuka aykırı bir işlem yapmayı planlamadığını, yapacaklarının hukuka uygun olacağını söyledi. Kendi yaptırdığı anketlerde bu konuda halkın yüzde 85 desteğini aldığını söyledi.

 

CHP'DEN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu'da yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik tartışmalara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

"Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır." vurgusu yapan Torun, şunları kaydetti:

 

"CHP'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesi'nin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek, Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız. Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir."

 

Torun, CHP'nin tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul edemeyeceğinin altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bolu, Belediye, Başkanı, Özcan'dan, yeni, açıklama:, Geri, adım, atmayacağım,, fazlasını, da, yapacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı