Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 00:09
 
“Boğalı’da hedef, yolun asfaltlanması”
Doğal görselliği, fındığı, kirazı, dilek taşı ve çalışkan bayan muhtarı ile Boğalı köyü, ihtiyaç duyulan hizmetleri alıyor.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
“Boğalı’da hedef,   yolun asfaltlanması”

 

 

Giresun / Görele Boğalı Köyü muhtarı Ayşe Ok,  31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde muhtar olduğunu ifade ederek, öncesinde  azalık yaptığını   eşinin eski muhtar olduğunu ve muhtarlığa  yabancı olmadığını söyledi.

Mahalleye grup yolu betonlaması gerçekleştirdiğini ardından önceden projelelendrilen 4 km’lik bağlantı yolu yaptıklarını ve 2 yıl sürdüğünü kaydetti. Çömlekci deresinden Boğalıya  arazi köy  ve araç ve yaya köprüsü yapıldığınıa dikkat çekerek, köy halkıyla birlikte imece usülü ile köy konağı ve devletin ve millet desteği ile imam evi yaptıklarını anımsattı. İşinizi takip ederseniz devletten hizmeti zamanında alabiyorsunuz diyen muhtar Ok, gurbetçilerinin fazla olduğunu ve köyde kalanların çiftçillik yaptığını fındığın temel geçim kaynaklarını oluşturduğunu   belirtti.

Eğitimin taşımalı olduğunu ve korona sürecinde  kaymakamlık, belediye ve devlet kurumlaının üzerie düşen görevi yerine getirdiğini söyledi.

-HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Boğalı’da, hedef,, , , yolun, asfaltlanması”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı