Haber Detayı
07 Eylül 2021 - Salı 05:31 Bu haber 2781 kez okundu
 
Bilimsel Metot Ve Sistem İnsanı Roberto Murat Özdemir
YAŞAM Haberi
Bilimsel Metot Ve Sistem İnsanı Roberto Murat Özdemir

 

O, Bir marka,

O, bir pazarlama ve satış uzmanı.

O, bir Yazar, konuşmacı, akademik eğitimleri ile öne çıkan bilimsel metot ve yöntemlere inanan  alanında oldukça başarılı farkındalık yaratma yeteneğine sahip üst düzey yönetici.   

Türkiye’nin En İyi Yöneticisi seçilen, Roberto Murat Özdemir,  marka danışmanı, yazar ve konuşmacı olarak dikkat çekiyor.  Alanında 2 kitabı yayınlanmış,  3.cüsü    “  Kendinin Kahramanı Ol “ u çok yakında piyasaya sürecek.

 

Kendi markanızı nasıl yaratırsınız?

Nasıl daha çok para kazanabilirsiniz?  Sorularının yanıtını

‘ Eğitmek değil, öğrenmenin iç selliği ile yol haritanızı belirliyorum ‘  diye ifade eden Özdemir, 

“Model ve sistemlerimle özel ve iş hayatınızda adaptasyonunuzu kolaylaştırdığına dikkat çekerek,

Unutmayın herkes kişisel markadır. Kişisel marka her zaman fark yaratır ve para kazandırır.

Herkes başarır, yeter ki bilimsel metotlarla sistemleri uygulayın.” Diyor ve konuyla ilgili sorularımızı şöyle değerlendiriyor.

 

Roberto Murat Özdemir kimdir bize biraz anlatabilir misiniz?

1978 İspanya doğumluyum. Uludağ üniversitesi İktisat Fakültesi, Barcelona Üniversitesi Sermaye Piyasaları yüksek lisansını tamamladım. İş hayatına HSBC’de başladım ve çeşitli kurumlarda üst düzey yöneticilik yaptım. Çalışma hayatım boyunca marka, satış, pazarlama alanlarında yer aldım. Çağrı Merkezi Yöneticisi El Kitabı ve Satışta Jedi Bilgeliği Kitabının yazarıyım. Yakında “Kendinin Kahramanı Ol” isimli kitabımın yayımlanması için çalışıyorum. Marka, pazarlama ve satış alanlarında uzmanlığını oluşturdum. Birçok kurum ve genel katılımcılara eğitim, danışmanlık, mentörlük hizmeti veriyorum. Nöro bilim ve Nöro satış, pazarlama kavramları ile müşteri odaklı süreçleri oluşturuyorum.

Bu zamana kadar neler yaptınız, hangi alanlarda hizmet verdiniz?

Telekomünikasyon, sağlık, hizmet, gayrimenkul, otomobil, finans, gıda, hizmet sektörlerinde Satış, İletişim, Müşteri İlişkileri, Pazarlama, Marka ve Algı Yönetimi konularında uzmanlaştım. Halen eğitim, satış, pazarlama, alternatif satış kanalları, çağrı merkezi ve süreç yönetimleri konularında çalışmalarıma devam etmekteyim. Sektörün önemli mecralarında yayınlanan çok sayıda makale ve söyleşilerimle sektöre katkı sağlamaktayım

Bütün bu bilgi birikimini ve deneyimi tek bir yerde topladınız anladığım kadarıyla ve şuan uzmanlık alanınız olan Exclusive Marka Yönetimi hakkında bilgi verir misiniz?

  Markanın, ürünün ve hizmetlerin mevcut durum değerlendirmesi, bilimsel analizlerinin yapılması, hedef bazlı yol haritasının oluşturulması, kurum kültürü analizi ve kurumun ya da markanın hedef kitle tarafından nasıl algılandığına dair algı analizinin ve yönetiminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktayız. Dijital Pazarlama, Influncer Pazarlama, Doğrudan Pazarlama, Marka Pazarlaması, İçerik Pazarlaması, Sohbet Pazarlaması, E-mail Pazarlaması, Whatsapp Pazarlaması, Etkinlik Pazarlaması, Etkili Kişi Pazarlaması, Doğal Pazarlama, Nöro Pazarlama, Ürün Pazarlama, SEO Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlama, Video Pazarlama, pazarlama türlerinin hazırlığı, süreç yönetimi çalışmalarını kurumun hedefleri doğrultusunda stratejik planlar dâhilinde yürütmekteyim. Kısacası Exclısive Marka Yönetimi olarak bir markanın olmazsa olmaz bütün yapı taşlarını A’dan Z’ye ele alıyoruz

 

İşletmeler için ayrıca bir de koçluk hizmetiniz var. Bunu biraz açabilir misiniz?

 

İşletme Koçluğu ile firmanın kurum kültürünün oluşmasına öncelik veriyoruz. Müşteriler tarafından doğru algılanması ve işletmenin hedef ve başarısına ulaşabilmesi yönünde tüm ayrıntıları gözden geçiriyor, sistemdeki aksaklıkları tespit ediyor ve bu yönde gerekli eğitimleri veriyorum.

Verdiğim bu kurum içi eğitimler, akademik düzeyde olup; sektöre ve ihtiyaca yönelik olarak birçok konu başlığına ayrılıyor.

Aslına bakacak olursak işletme koçluğunda da kapsamlı bir danışmanlık hizmeti veriyorum.

 

Eğitim kimliğiniz ile de ön plandasınız Roberto Bey. İçeriklerinden bahseder misiniz?

Eğitimlerim kurumsal ve bireysel eğitimler olarak ikiye ayrılıyor. Kurumsal eğitimler, Marka yönetimi ve işletme koçluğu hizmeti içinde olduğu gibi, talep doğrultusunda ayrıca da organize edilebiliyor. Bireysel anlamda eğitim almak isteyen katılımcılarımız için de toplu eğitimler düzenliyoruz zaman zaman. Verdiğim eğitimlerin konu içeriği oldukça zengin olduğundan tek tek bahsetmek zaman alır. Kısaca iletişimden, Nörobilime; satıştan, zor müşteri yönetimine kadar uzanan geniş bir içerik ağı diyebilirim.

 

Son olarak almış olduğunuz ödüllerden de bahsedelim mi?

Tabii ki. Öncelikle şunu belirtmeliyim; hedefiniz doğrultusunda kuşku duymadan, pes etmeden yol aldığınız takdirde kapılar sizler için sonuna kadar açılmaya başlayacaktır.

İş Yaşamında aldığı ödüllerden bazıları.

Türkiye’ nine En İyi Yöneticisi Ödülü – Türkiye Magazinciler Derneği / 2017 Türkiye’ nin En İyi İnteraktif Satış Fikir Yöneticisi Ödülü – Evos Grup / 2017 En İyi Satış Koçu – Tükiye&Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri / 2018 Yılın Marka Danışmanı – Diamonds of Turkey / 2021

 

Bakınız..  https://www.robertomurat.com/roberto-murat-kimdir

RöportaJ Hazırlık:Melek Şenol  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilimsel, Metot, Ve, Sistem, İnsanı, Roberto, Murat, Özdemir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı