Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 15:03
 
Benzerlerinden Farklı bir belde
Yozgat / Sorgun 'a bağlı Bahadın : 2300'ü aşkın nüfusu,, halkının dayanışması ile kendini fark ettirmiş, sahip olduğu olanakları gurbetçileri vasıtası ile sağlamış Türkiye'de bir benzeri daha olmayan örnek kasaba.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
Benzerlerinden Farklı bir belde

 

 

Yozgat / Sorgun .'a bağlı Bahadın.

Tiyatrosu, müzesi, spor kompleksi , kadın istihdam merkezi ile Türkiye'de bir çok ilke sahip olanakları ile öne çıkan Sorgun Bahadın kasabası 'nın başarılı belediye Başkanı Yurtseven Bozdemir, beldeye yapılan hizmetlerin tamamına yakınını gurbetçilerin gerçekleştirdiğini ve dayanışmanın Bahadın'da iyi seviyede örnek olarak gösterilebileceğini söyledi.

Belediye başkanlığına Bahadın’da belediyesinde Yazı İşleri Müdürüyken  halkın isteği üzerine aday olup seçildiğini ifade ederrek, 2300 nüfusa sahip beldenin gurbetçiler çokluğu ile  dikkat çektiğini söyledi.

 

Yurt dışında yaşayan Bahadın’lıların çok duyarlı sadece beldeye değil, Yozgat’a da büyük katkı sağladıklarını ifade ederek, beldedeki bir çok hizmetin onlar tarafından gerçekleştiğini ifade ederek, Berlinde Türk girişimciliğine örnek teşkil eden Mercan Ayranları Yönetim Kurulu Başkanı Mercan Dirican ‘ın katkılarıyla bu haberin yapıldığına işaret ederek çalışmaları hakkında şunları söyledi.

Yapılan çalışmaları ve kasabanın gelinen noktadaki başarısını Başkan'ın Ağzından dinlemek için aşağıdaki videoya tıkla ,izle

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Benzerlerinden, Farklı, bir, belde, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı