Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 10:46 Bu haber 18232 kez okundu
 
BAŞKAN ÜNSAL, EVREN BÜYÜK GELİŞME İÇERİSİNDE
Başkentin nüfus olarak en küçük fakat, Hirfanlı barajı sınırlarında, en şirin ilçesi diyebileceğimiz Evren, doğal güzellikleriyle ve yeni belediye başkanı Hüsamettin Ünsal ile tarihe not düşüyor.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
BAŞKAN ÜNSAL, EVREN BÜYÜK GELİŞME İÇERİSİNDE

Yenilikçi modern ve  kaliteli hizmeti vizyon edinen Ünsal son 2  yıl içerisinde Evren’de, kapalı Pazar, köy konağı, Konuk evi  , hastane ve doğalgaz  gibi  projeyelere  imza attı.

Mikrofonlarımızı Belediye Başkanı Hüsamettin Ünsal’a uzatıyor ve çalışmaları hakkında  geniş bilgi  alıyoruz...

 “İlk orta ve lise öğrenimini Evren de tamamlayan Ünsal,  Evren’de ticaretle uğraşıyor müteahhitlik yapıyor.

Çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı  Hüsamettin Ünsal Medya-24 mikrofonuna şunları aktardı.

“Evren halkı bizleri belediye başkanlığına layık gördü. Bizlerde bu görevi layığı ile yapmaya çalışıyoruz. Görevi devraldığımız günden itibaren Pandemi süreci dahil Evren de bir çok değişiklik oldu.

 

“BİZ BİZE YETTİK ”

Her ne kadar Pandemi sürecine denk gelse de bizler üstlendiğimiz görevi tüm kurumlar , Vefa Destek Grubu ve Hükümetimizin desteği ile üstesinden geldik  ve vatandaşımızı mağdur etmedik . 65 yaş üstü vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını giderdik . Devletten destek alan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladık . Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği “Biz Bize Yettik”

 Pandemi süresince Evren ilçesinde çok ciddi sorun yaşamadık . İlçemizin hobi bahçesi gibi tertemiz havası ve doğası var . Halkımız oldukça duyarlı . Pandemi sürecinden sonra ilçemize geri dönüşler oldu . İlçemizin ulaşım sorunu olmadığı için geriye göçe her zaman hazır

DEVLET HASTANESİ HİZETE GİRDİ

 

 Sağlık konusunda Sağlık Bakanımızın desteği ile ilçemizin ihtiyacı olan hastane tüm donanımı ile halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir .

Çevre ve Şehircilik Bakanımızın desteği ile çok güzel bir kapalı pazarımız oldu ve şu an yüzde 99’ u tamamlandı .

Büyükşehir Belediyesi , Mamak , Sincan  ve Keçiören Belediyelerinin destekleri ile ilçemize kilit taşları döşendi . Hepsine bir kez daha teşekkür ediyorum  .

Vatandaşlarımızın desteği ile güzel bir köy konağı yaptık.  Birkaç mahallemize mezarlık yeri , abdesthane ve sulama havuzu yaptık . Buradan vatandaşlarımıza da bir kez daha şükranlarımı sunuyorum .

Vatandaşlarımıza  göreve gelmeden önce söz vermiş evlerine doğalgaz getireceğiz dedik .

 

2021’ DE DOĞALGAZ GELECEK

 

Cumhurbaşkanımızın Ankara ‘nın 25 ilçesine doğalgazı getireceğiz sözünden güç alarak söz verdik. İhşallah  Nisan 2021 de ihalesi yapılacak , Kasım Aralık 2021 de ilçenin yüzde 80 ‘i doğalgaza kavuşmuş olucak.

 2014-2019 yılları arasında Büyükşehir  Belediyesinden çok büyük destek aldık . Ancak, 2019 yılından sonra istediğimiz ölçüde desteği göremedik .

Şahsi kaanatim olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı  Sayın Murat Kurum’u  tüm belediyeler için büyük bir şans olarak görüyorum. Çünkü hiçbir Belediye yi  ayırt etmeden imkanları seferber ediyor . Bir adet kazıcı –yükleyici kepçe aldık ve sulama arazözü aldık .

Keçiören- Evren arasında vatandaşlarımıza hizmet olsun diye bir servis aracı aldık çok cüzi bir fiyatla servise başlayacaktır .

51 BİN HEKTAR  SULANABİLECEK

 

1957 yılından bu yana Hirfanlı Barajının etrafında istenilen seviyede bir sosyal tesis yok . Büyük eksiklikler ve ihtiyaçlar vardı . Buraya  Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun  destekleri ile bir projeyi daha hayata geçireceğiz . Projemizin adı Belediye Konuk Evi olacaktır . Hükümetimizden aldığımız destekler ile bunları yapacağımıza inanıyorum. Dede Ata toprağı olan Evrenimizin kırsal kalkınma projesi 51 bin hektar alanın sulanması için yatırım programlarını takip ediyoruz . Bunların ekonomimize katkı sağlayacağına inanıyorum . Bahsettiğimiz projelerin hemşerilerimizin cebine de katkıda bulunacağına inanıyorum .

Bir Belediye Başkanı olarak halkımın hizmetkarıyım . Herkesi sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

İlçemizin tanıtımına katkıda bulunan Medya -24 ailesine de teşekkür ediyorum  .

 

 

BU ÖZEL RÖPORTAJIN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ÜNSAL,, EVREN, BÜYÜK, GELİŞME, İÇERİSİNDE, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı