Haber Detayı
23 Kasım 2019 - Cumartesi 01:28 Bu haber 1797 kez okundu
 
BASAK YOL VE ALT YAPI İSTİYOR
İLLERDEN Haberi
BASAK YOL VE ALT YAPI İSTİYOR

 

 

MALATYA / Hekimhan Basak Mahallesi  Muhtarı Hail Özmen Tatlı, 2002'den bu yana köyde yaşadığını ve 31 mart 2019'da muhtarlığa seçildiğini ,  Ön Lisans Büro Yönetimi Bölümü mezunu olduğunu söyledi.

 

"Öncelikli sorunu Güvenç Basak Hekimhan grup bağlantı yolu olduğunu söyleyen Tatlı,gurbetten gelen vatandaşların bu yolda hep sorun yaşadıklarına  vurgu yaparak  bu yolun mümkünse asfaltlanması gerektiğini kaydetti.

 

 

KANALİZASYON VE ALT YAPI SORUNU VAR

 

Muhtar Tatlı İçme suyu ve kanalizasyon sorunu sürüyor.Zaman zaman suya Şebeke hattının yenilenmesinin sağlıksız olan içme suyu sorununu çözeceğini ifade ederek, 430 kişinin ikamet ettiğini ve fakat köy dışında yaklaşık 6 bin nüfusa sahip olduklarını ifade etti.

 

SOKAKLARIN PARKE TAŞINA İHTİYACI VAR

 

BASAK (Basak  Kültür ve Yardımlaşma Dayanışma Derneği)'nin İstanbul ve Ankara'da şubeleri bulunduğunu ve  faal olduğuna işaret ederek,Hekimhan Belediyesinin destek verdiğini,eğitim seviyesinin yüksek olduğunu ve yüzde 80 'e  ulaştığını okulun taşımalı olduğunu, sağlık ocağı olmadığını ve Aile Hekimliği'nin 2 haftada gelip hizmet verdiğini, kaydetti.Mahalle içerisindeki ara sokakların çamur içerisinde kaldığını parke taşına ihtiyaçlar duyduklarını,kanalizasyonun tamamlanması gerektiğini belirtti.

 

KÜLTÜR BİNASINI İMECE USULÜ İLE YAPIYORLAR

 

Basak'ın Başkanı Hüseyin Şaşırmaz," Kültür merkezi içerisinde Cem evi, taziye evi,yemekhane, kütüphane ve misafirhaneden oluşuyor. 2 katlı merkezin 2020 'nin sonlarına doğru bitirileceğini söyledi.

AYRINTILARI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BASAK, YOL, VE, ALT, YAPI, İSTİYOR,
Haberin Videosu
Haber Yazılımı