Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 21:19 Bu haber 1439 kez okundu
 
BARAJ ALTINDAKİ FINDIK MAHALLESİ BÜYÜK RİSK ALTINDA.
BARAJ ALTINDAKİ FINDIK MAHALLESİ BÜYÜK RİSK ALTINDA. Polat Barajı altında bulunan Fındık mahallesi halkı büyük risk altında.Kendilerine söz verilmesine rağmen yıllardır başka bir alana taşınmayı bekliyorlar.Yol sorunu, kanalizasyon sorunu ve harebe evlerin yıkılmasını bekliyorlar.
İLLERDEN Haberi
BARAJ ALTINDAKİ FINDIK MAHALLESİ BÜYÜK  RİSK ALTINDA.

 

 

Malatya Doğanşehir Fındık mahallesi  muhtarı Diler Yıldırım ve eşi Hasan Yıldırım mahallenin sorunları dile getirirken şu konulara dikkat çektiler.

Doğanşehir'in tek bayan muhtarı İrem Yıldırım, 1045 kişinin yaşadığı köyde 90 farkla seçimi kazandığını ifade ederek, öncelikli sorunun kayma yaşandığı ve Polat  barajı  altında yer alan ve büyük risk taşıdığı Fındık 'ın başka güvenli alana taşınmasının geldiğini söyledi.Muhtar Yıldırım,Bunu bir afette düşünülemeyecek  kadar maddi ve manevi zararın olmasını önlemek adına taşınması gerektiğine dikkat çekerek,bu konuda ilgili yerlerin bilgi sahibi olduklarını ve yeni bir yerleşim alanına ihtiyaç duyduklarını kaydetti.Alt yapı da eksiklik olduğunu, okulun bakıma gereksinim duyduğunu , sağlık hizmetine ihtiyaç duyduklarını anımsatan Muhtar Yıldırım,

 

OKUL TADİLATI ...

 

Köyün içerisinden geçen derenin sağlık il müdürlüğünün olumsuz kapatılması gerekir raporu bulunmasına rağmen üzeri açık olan bölümlerin kapatılmasının şart olduğunu kaydetti.

 

SAĞLIK EVİ PERSONELİ YOK..!

 

Muhtar Yıldırım, su şebekelerinde sorun yaşandığı 30 yıllık tesisatın artık hizmet veremeyecek hale geldiğini  KASKİ (Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi)'nin köylü su abonesi  olmadan su şebekesinin değiştirilemeyeceğini söylediklerini anımsattı.Bu arada  harabe olan terk  edilmiş evlerin tehlike saçtığını ve yıkılması gerektiğini  hatırlattı.

 

Muhtar Yıldırım'ın açıklamasını aşağıdaki videoya tıkla izle..

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARAJ, ALTINDAKİ, FINDIK, MAHALLESİ, BÜYÜK, , RİSK, ALTINDA.,
Haberin Videosu
Haber Yazılımı