Haber Detayı
21 Eylül 2021 - Salı 19:38 Bu haber 4295 kez okundu
 
Bankalarla ilgili flaş değişiklik
EKONOMİ Haberi
Bankalarla ilgili flaş değişiklik

 

Bankaların KAP'a yaptığı finansal tablolara ilişkin olarak yayımlanan tebliğde bazı değişikliklere gidildi

 

 

Bankalarca Kamuya Açıklanacak Finansal Tablolar ile Bunlara İlişkin Açıklama ve Dipnotlar Hakkında Tebliğde değişiklik yapıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) söz konusu Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tebliğ ile Bankalarca Kamuya Açıklanacak Finansal Tablolar ile Bunlara İlişkin Açıklama ve Dipnotlar Hakkında Tebliğin 8  inci maddesinin  dokuzuncu fıkrasının (d) bendi değiştirildi.

Buna göre, hazırlanan tablo esas alınmak suretiyle Bankaların Sermaye Yeterliliğinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik  uyarınca standart yaklaşımın kullanıldığı risk tutarları için anılan Yönetmeliğin Ek-1’inde tanımlanan her bir risk ağırlığına tekabül eden  kredi riski azaltımı öncesi ve sonrası toplam risk tutarı ve  özkaynaklardan indirilen tutarlar yayımlanacak.

Hazırlanan tablo esas alınmak suretiyle Bankaların Sermaye Yeterliliğinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik  uyarınca içsel derecelendirmeye dayalı yaklaşımların kullanıldığı risk  tutarları için ilgili risk ağırlığı aralıklarına tekabül eden kredi riski azaltımı öncesi ve sonrası toplam risk tutarı açıklanacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bankalarla, ilgili, flaş, değişiklik,
Yorumlar
Haber Yazılımı