Haber Detayı
03 Aralık 2013 - Salı 14:37 Bu haber 1207 kez okundu
 
BAKIRLILAR BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.
BAKIRLILAR BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI Haberi
BAKIRLILAR  BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.

BAKIRLILAR  BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.

 

 

Ankara /      1960 Çankırı Bakırlı köyü Şabanözü doğumlu ,evli 4 çocuk sahibi olduğunu belirten Bakırlı Köyü Kültür Ve Yardımlaşma Dernek başkanı Fikret Karaali,Derneği  1994’te 15 kişiyle  bir evde kurulduklarını  söyledi.

Düzenledikleri aşure günü açılışında konuşan Dernek Başkanı Fikret  Karaali, “Dernek olarak herkese objektif yaklaştıklarını  siyasete bulaşmadıklarına dikkat çekerek,bu yıl 10’cusunu çıkarttığımız ‘ Bakırlı’nın sesi ‘dergimizde ,köyümüzden çıkan bürokratları,siyasileri, işadamlarını, işçiyi, memurun çalışmalarını  kapsayan  faaliyetlere yer veriyoruz.”dedi.

Dernek başkanı Karaali, kadın kolları başkanı Şencan Recep hanımla   birlikte sosyal faaliyetler ağırlık veriyor, düzenlenen şenliklerde ve sosyal faaliyetlerde Bakırlı’nın tanınmasını sağlayama çalıştıklarını ve  aktif bir  dernek  olarak  bundan sonraki   hedeflerinin , yayla şenlik alanımızın düzenlenmesi , yeni yerleşim alanlarının açılması , Üniversite öğrencilerimize verilen bursları çoğaltmak  ve büyükşehirde kaybolup gitmemek  olarak açıkladı.

Derneğin Kadın Kolları Başkanı Şencen Recep ise,Ast Subay eşi evli 2 çocuk annesi ev hanımı  olduğunu belirterek  şunları söyledi.  Kadın Kolları’nın  Bakırlı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği himayesinde 03.01.2013 tarihinde kuruldu.Köyümüzün kadınlarının tanışması ve kaynaşması amacıyla kurulan kadın kolları her ay düzenli olarak dernek merkezinde “Hemşehriler Günü “ adı altında toplanıyor. Bu toplantılarda hanımlara faydalı olabilmek için çeşitli aktiviteler yapıyor.”dedi.

Aşure gününde Bakırlıları yalnız bırakmadığını ifade eden Ankara Pursaklar Belediye Başkanı  Selçuk Çetin ,Bu  güzel bir faaliyet.Fikret kardeşimiz çok çalıştı. Kadın Kollarımızdaki Şencan Hanım çok gayret etti. Birlik beraberlik içerisinde burada toplandık.Önemli olan güzel bir olayla burada toplanmaktır. Yavrularımızı kötü yoldan bataklıktan kurtarılıp bunun için gecemizi gündüzümüzü katarak derneklerde, okullarda, yurtlarda faaliyetlerine destek veriyoruz.

Aşure gününe katılan bir diğer belediye başkanı,Çankırı  Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı da “Saygıdeğer başkanım Çankırılı Bakırlılar bu güzellikleri zaman zaman yaşıyoruz. Bu insanlarla mutlu şekilde yaşıyoruz. Özellikle Bakırlılı Hanım kardeşlerimiz ben bunu bildiğim için Hanımı Bakırlı’dan öyle aldım. Her zaman gururla hemşerilerimizin bir araya gelmesiyle bugünleri yaşıyoruz.”dedi.

      Çankırı milletvekili av. İdris Şahin İse,    Tarih boyunca farklı dinden ,dilden, ırktan olan insanların bir arada yaşadığı, huzur ve güvenin hakim olduğu bu vatanın birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler asla muvaffak olamayacaklardır. Çankırı halkımızda asırlardır bu uğurda her türlü fedakarlığı yaparak ve yaşatarak bu günlere kadar yaşamıştır.Yine bu  hassasiyetlerini koruyarak birliğimizin tesisine her daim sahip çıkmıştır.Bize her zaman dernek başkanı  değerli muhtarım zaman ulaşıyorlar.Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “diye ifade ederek şunları söyledi.              Bakırlı’nın ve  Şabanözü’nün insanlarının birliği ve beraberliği devam ettikçe  her türlü zorlukları bir- bir aşabileceğiz.  Türkiye’de lazıyla, Çerkesiyle, Kürdü’yle o müslamanların tek umudu ana baba Müslümanları ve T.C. O yüzden bu birliğimizi beraberliğimizi istikrarlı bir şekilde devam ettirelim. Ben inanıyorum ülkemizin  ve İslam aleminin geleceği de önümüzdeki çok parlak olacak. Bakırlı’lı, Şabanözlü ,Çankırılı hemşehrilerimle  çok daha güçlü olacağız. Bir olursak beraber olursak kolektif çalışırsak yapamayacağımız bir şey yok. Bu anlamlı günü hatırlayan başta hanımefendiler olmak üzere Bakırlı’lı hemşerilileri canı gönülden kutluyorum. İnşallah yapmış olduğumuz dualar içinde bütün dualarımızı kabul eylesin. Bir daha böyle aşure günü yani o kerbela daki o zulmün günün bir daha yaşanmaması Cenabı haktan niyaz ediyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKIRLILAR, , BÜYÜKŞEHİRDE, KAYBOLMASIN
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAKIRLILAR  BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.
BAKIRLILAR  BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.
BAKIRLILAR  BÜYÜKŞEHİRDE KAYBOLMASIN.
Haber Yazılımı