Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 03:03 Bu haber 3563 kez okundu
 
BADEMLİ MUHTARIN'DAN ÖZ ELEŞTİRİ
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
BADEMLİ MUHTARIN'DAN  ÖZ ELEŞTİRİ

 

Burdur Karamanlı Bademli köyü  muhtarı İbrahim Özsoy, muhtarlıkta 2. dönemi olduğu  ifade ederek, tarım ve hayvancılıkta uğraştığını , 530 kişinin yaşadığı Bademli'de geçim kaynağını  tarım ve hayvancılığın oluşturduğunu söyledi.

Yer altı sulaması yapıldığını Devletin vatandaşın  4 trilyon  borcunu sildiğini ve devlet yetkililerine çok müteşekkir olduğunu  kaydetti. Sulama suyunun azaldığını anımsatan muhtar kendi imkanlarımızla yeni su bulmak için sondajların yapıldığını su bulunursa  7 bin dönüm arazilerinin faydalanacağını söyledi. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal zamanında yapılan sulama barajının doluluk oranının yüzde 8,5 'a düştüğünü  suyu artırmanın çarelerini aradıklarını kaydetti.

" İlk dönemde bir çok hizmetin yanı sıra  çok amaçlı bir düğün salonu yaptırdığını , asfalt yapıldığını ,parke taşı döşediklerini sözlerine ekleyen muhtar Özsoy, bu dönemde ise 8 sondaj kurduklarını  ve yeterli gelmediğini çalışmalarını sürdürdüklerini ,yeni bir su deposu yapıldığını  kaydederek, ileriye yönelik içme sularında sıkıntı çektiklerini ve  bir köy konağına ihtiyaç duyduklarını anımsattı.

Türkiye'de muhtarlıkların çok fazla sayıda olduğuna dikkat çeken muhtar Özsoy,  muhtarlıkların kalkmasının daha yararlı olacağını iddia etti. Muhtarların yerine   atanamayan kaymakam adaylarının atanmasının kendisince mantıklı olduğunu iddia etti."

HABERİN DEVAMINI TIKLA İZLE..

Kaynak: Editör:
Etiketler: BADEMLİ, MUHTARIN'DAN, , ÖZ, ELEŞTİRİ, ,
Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı