Haber Detayı
06 Haziran 2022 - Pazartesi 02:28 Bu haber 4226 kez okundu
 
Astrolog Türkan Dinç: “ Astroloji yaşamın denge yasasına hizmet eder.”
YAŞAM Haberi
 Astrolog Türkan Dinç: “ Astroloji yaşamın denge yasasına hizmet eder.”

 

 

Hayatımızda bizi en çok etkileyen doğal gelişmeler arasında yer alan, gezegen ve burçların olaylar üzerindeki etkisini ve bu etkileri göz önünde tutarak yorumlamaya dayanan astrolojiye ilgi her geçen gün artarken,   astrolojiye, sadece ülkemizde değil, dünyanın çeşitli ülkelerinde de bu gün siyasiler dâhil her kesimden yoğun talep olduğuna sık sık şahit oluruz.

Birçok çeşidi bulunan astrolojinin günümüzde en çok uygulananı Batı astrolojisi.  kişilerin Doğum Haritalarının çıkartıldığı, yani bir insanın doğduğu anda Güneş, Ay ve gezegenlerin gökyüzünde çizdikleri şekillerin Dünya’dan görünüşünü açıklayan  türüdür.

İleri Seviye Batı Astrolojisi ve doğum Haritası Danışmanlığı yapan Astrolog Türkan Dinç, İzmir doğumlu, Finans bölümü mezunu, 1 çocuk annesi.

Astrolojiyi :  “bir okyanus gibi. Ucu bucağı olmayan bir ilim olarak tanımlayıp ben o okyanusta bir damla olabildiysem ne mutlu ”şeklinde ifade ederek konuyla ilgili yönelttiğimiz;

Astrolojinin nasıl bir araştırma alanı olduğunu?

Doğum haritası neden çok önemli?

Şanslı burç var mı?  Gibi sorularını şöyle yanıtlıyor.

 

Türkan Dinç kendisini bize nasıl anlatır?

-1993 yılında İzmir'de doğdum. Finansman mezunuyum. Evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Balıkesir'de ikamet etmekteyim. Astrologum ve astrolojiyle ilgileniyor danışmanlıklar veriyorum.

 Sizce Nasıl bir bilim alanı astroloji?

 -Güneş, ay, gezegenler ve diğer gök cisimlerinin hareketleri, açıları, etkileşimlerinin matematiksel olarak hesaplanıp olasılık dâhilinde yorumlanması için bize ışık tutan bir veri ilmidir astroloji.  Astroloji, bence bir okyanus gibi. Ve ben o okyanusta bir damla olabildiysem ne mutlu. Ucu bucağı olmayan bir ilim. Öğrendikçe daha çok öğrenme isteği doğuyor. Astrolojiye iç içe olmaktan çok mutluyum.

Doğum haritamız neden önemli?

-Dünyaya geldiğimiz an, doğduğumuz konumun gökyüzünde doğum saatimiz temel alınarak gezegen ve gök cisimlerinin hareketleri ve etkileşimleri ile doğum haritamız oluşur. Haritamızı bilmek farkındalığımızı uyandırır. Yaşamın denge yasasına hizmet eder. Doğum Haritamız bizim hayat navigasyonumuzdur. Bu sayede kişiliğimiz, hayatta ki hedeflerimiz, misyonumuz, zayıf - güçlü ve ruhsal yönlerimiz, yoğunlaşmamız gereken alanlar, aşk, eş, çocuk, aile, evlilik, sağlık, eğitim, kariyer, sosyal çevremiz ve daha birçok konuya değinir. Doğum haritamız temel alınarak yıllık, aylık dönüşlerde analiz edilip, öngörü de bulunulabilir. Kadere kimse müdahale edemez. Ben Şems-i Tebrizi'nin çok güzel bir sözünü paylaşmak isterim sizinle;

"Kader; yolun tamamını değil, sadece yol ayrımını verir. Güzergâh bellidir. Ama dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse; ne hayatın hâkimisin, ne de hayat karşısında çaresiz.''

Astroloji ile falı karşılaştırır mısınız?

-Astroloji ile fal birbirinden bağımsız, çok farklı iki konu. Fal bildiğiniz üzere soyut ve hislerle yapılan çalışma. Astroloji, somut, eğitim alınarak, emek vererek ve her eğitim alan kişinin yapabileceği bir şey. Kesinlikle hisse dayalı değil. Teknik bir iş.

Peki, en şanslı burç hangisi diye sorsam doğru soru sormuş olur muyum?

-Bu soru çok soruluyor genelde ve doğru bir soru olmadığını düşünüyorum.  En şanslı, şanssız veya en iyi, en kötü gibi ayrım yapılamaz. Hepsi biziz. Çünkü 12 burcuda taşıyoruz her birimiz. Doğum haritamız da 12 evin her birine bir burç düşüyor. Yükselenimiz, maddi kaynaklarımız, evliliğimiz, sağlığımız vs. Her birinde farklı burç taşıyoruz.

Her haritada bulunmayan kraliyet yıldızları ve sabit yıldızlar var. Şans, başarı, ün veren yıldızlar. Eğer o ışıklar üzerinize parlıyor ise, o zaman şanslısınız diyebiliriz. Bunun için haritanın bütününün analiz edilmesi gerekir. Ben bunun için buradayım.

astrologturkandinc:

https://www.instagram.com/astrologturkandinc/

Haber. medya-24.com

Röportaj Ön Hazırlık . Melek Şenol

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Astrolog, Türkan, Dinç:, “, Astroloji, yaşamın, denge, yasasına, hizmet, eder.”,
Yorumlar
Haber Yazılımı