Haber Detayı
24 Ağustos 2021 - Salı 11:36 Bu haber 4224 kez okundu
 
ARTIK BEBEKLERİN DE KÜTÜPHANESİ VAR
BELEDİYELERDEN Haberi
ARTIK BEBEKLERİN DE KÜTÜPHANESİ VAR

 

 

 

Bebek Kütüphanesi ve Çocuk Oyun Evi hizmete girdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Altındağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen Bebek Kütüphanesi ve Çocuk Oyun Evi'nde, bebekler ve çocuklar için etkinlikler başladı.

 

 

Altındağlı bebekler ve çocuklar tarafından büyük ilgi gören Bebek Kütüphanesi ve Çocuk Oyun Evi’nde, minik kullanıcılar için etkinlikler başladı. Merkezde hafta içi 4 gün öğleden önce ve öğleden sonra 1’er saat olmak üzere, minik kullanıcıların ilgisini çeken etkinlikler düzenleniyor. Öğleden önce 10:00-11:00 saatleri arasında, 3-6 yaş için masal okuma etkinliğinin düzenlendiği kütüphanede, öğleden sonra 14:00-15:00 saatleri arasında ise yine 3-6 yaş grubu için çocuk gelişimine yönelik çeşitli etkinlikler yapılıyor. Cuma günleri etkinlik programının olmadığı kütüphane, Cumartesi ve Pazar günleri ise kapalı…

 

 

"MİNİKLERİN MUTLULUK KAYNAĞI…"

 

Bebek ve çocukların çok sevdiği bir merkez oluşturduklarını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, "Bu güzel kütüphane ve oyun evini hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz. Merkezimiz kapılarını açtı. Altındağlı ebeveynler kütüphaneye büyük ilgi gösterdi. Düzenlediğimiz etkinlik programlarımızla, Bebek Kütüphanesi ve Çocuk Oyun Evi’ni daha da eğlenceli ve keyifli bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. İlk etapta masal okuma etkinliği ve çeşitli becerileri geliştirmeye yönelik faaliyetler uygulamaya başladık. 3-6 yaş grubu çocuklarımız çok eğlendi. Şimdi 0-3 yaş grubu çocuklarımız için etkinlik programları geliştiriyoruz. Bebek Kütüphanesi ve Çocuk Oyun Evimiz, hepsi için mutluluk kaynağı olacak inşallah…" dedi.

 

 

"MİNİK KULLANICILARIMIZI BEKLİYORUZ"

 

Bebek ve çocukların çok erken dönemde kitaplarla etkileşiminin, onların gelişimi üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu hatırlatan Başkan Balcı, "Kütüphanenin mümkün olduğunca çok çocuğa ulaşabilmesi için ne gerekiyorsa yaptık. 0-3 yaş bebeklere ve 3-6 yaş çocuklara hitap edebilmesi, onların ilgisini çekebilmesi için her şeyi düşündük, her detay üzerinde titizlikle çalıştık. Merkezimizden faydalanmak isteyenler Karapürçek 421’nci caddede bulunan kütüphanemize bizzat gelerek kayıt yaptırıp, bilgi alabilirler ve etkinlik programlarına katılabilirler. Mink kullanıcılarımızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Bu e-posta ve ekleri, e-postada gönderildiği belirtilen kişi/kişilere özel ve gizli olup; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 25 Mayıs 2018 tarihli Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) kapsamında kişisel veriler içerebilmektedir. Bu e-posta ve eklerinin tarafınıza gönderim amacı ile orantılı olarak kullanılması kanuni bir zorunluluktur. E-postanın içermekte olduğu kişisel veriler, gönderim amacı dışında kullanılamaz, çoğaltılamaz, arşivlenemez, ilgili kişinin veya Belediyenin onayı olmaksızın üçüncü kişilere aktarılamaz. Kişisel verilerin gönderim amacı gerçekleştiğinde yasal süreler içerisinde tarafınızdan imha edilmesi gerekmektedir. Bu kişisel verilerin gà ¼venliğinin sağlanması sorumluluğu tarafınıza ait olup herhangi bir ihlal halinde Belediyenin sorumluluğu bulunmamaktadır.

Bu e-postanın muhatabı olmamanıza rağmen size ulaşmış olması halinde e-postayı derhal imha ederek bu durumu gecikmeksizin tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTIK, BEBEKLERİN, DE, KÜTÜPHANESİ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı