Haber Detayı
12 Haziran 2022 - Pazar 17:53 Bu haber 4167 kez okundu
 
ALTINDAĞ BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ ATAK
BELEDİYELERDEN Haberi
ALTINDAĞ BELEDİYESİ'NDEN ÖNEMLİ ATAK

 
 
Kısa adı "UCLG-MEWA" olan "Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı" 7'nci kongresi, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Başkanlık Divanı, Yönetim Organları, Komite Başkanlık Divanları, Stratejik Öncelikleri ve Ana tüzüğün yenilendiği kongrede, Altındağ Belediyesi, teşkilatın yönetim kurulu ve konsey üyeliğine yükseldi. 
 
"UCLG-MEWA" kongresi, Konya'da gerçekleştirildi. Kongrede, daha önce Kültür ve Turizm komitesi üyesi olan Altındağ Belediyesi, yönetim kurulu ve konsey üyeleri arasında yerini aldı. Yerel yönetimler arasında işbirliği oluşturma konusunda 100 yılı aşkın bir tecrübenin günümüzdeki temsilcisi olan, dünya genelindeki yerel yönetimleri bir şemsiye altında toplayan UCLG; yerel yönetimlerin uluslararası platformlarda etkin temsilinin sağlanması, güçlü yönetişim yapılarının kurulması ve uluslararası gündemlerin yerelleştirilmesi konusunda faaliyet gösteriyor. Bu teşkilatta dünyanın pek çok ülkesinin yerel yönetimleriyle birlikte yer alan Altındağ Belediyesi, artık yönetim kurulu ve konsey üyesi olarak teşkilatta yer almaya devam edecek. "UCLG-MEWA" teşkilatında, Türkiye'den 96 ilçe belediyesi yer alıyor. 
 
YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ 
 
Altındağ Belediyesi'nin yerel yönetimler alanında önemli işbirliklerine imza attığını söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı "Bundan böyle yönetim kurulu üyesi olarak yer alacağımız UCLG-MEWA teşkilatı, yeni dönem için ‘Çevre ve İklim Değişikliği, Desentralize İşbirliği, Yerel Yönetim Finansmanı, Kültür, Kent Sağlığı ve Küresel Gündemlerin Yerelleştirilmesi' gibi yeni stratejik konular belirledi. Önümüzdeki 3 yıl boyunca, yeni kongre yapılana kadar, bu önemli konu başlıklarında, hem Ankara'da, hem Türkiye'de, hem de dünyada yerel yönetimler alanında söz söyleyecek, görüşlerimizi paylaşacağız." dedi. Başkan Balcı "Böylesine önemli bir teşkilatın yönetim kurulunda yer almaktan ve yerel yönetimler alanında önemli işbirliklerine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Bu e-posta ve ekleri, e-postada gönderildiği belirtilen kişi/kişilere özel ve gizli olup; 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 25 Mayıs 2018 tarihli Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR) kapsamında kişisel veriler içerebilmektedir. Bu e-posta ve eklerinin tarafınıza gönderim amacı ile orantılı olarak kullanılması kanuni bir zorunluluktur. E-postanın içermekte olduğu kişisel veriler, gönderim amacı dışında kullanılamaz, çoğaltılamaz, arşivlenemez, ilgili kişinin veya Belediyenin onayı olmaksızın üçüncü kişilere aktarılamaz. Kişisel verilerin gönderim amacı gerçekleştiğinde yasal süreler içerisinde tarafınızdan imha edilmesi gerekmektedir. Bu kişisel verilerin gà ¼venliğinin sağlanması sorumluluğu tarafınıza ait olup herhangi bir ihlal halinde Belediyenin sorumluluğu bulunmamaktadır.
Bu e-postanın muhatabı olmamanıza rağmen size ulaşmış olması halinde e-postayı derhal imha ederek bu durumu gecikmeksizin tarafımıza bildirmenizi rica ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALTINDAĞ, BELEDİYESİ'NDEN, ÖNEMLİ, ATAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı