Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 16:33 Bu haber 5540 kez okundu
 
Alman siyasetçiden büyükelçilere Osman Kavala tepkisi
DÜNYADAN Haberi
Alman siyasetçiden büyükelçilere Osman Kavala tepkisi

 

 

Almanya'daki siyasi partilerden Team Todenhöfer'in Genel Başkanı Jürgen Todenhöfer, Osman Kavala’nın serbest bırakılması için çağrıda bulunan büyükelçilere tepki gösterdi. Todenhöfer ‘Neden Birleşik Krallık'ta Julian Assange'ın veya Amerika'nın Guantanamo mahkumlarının hapsedilmesini protesto etmediler?’ diye sordu.

Aralarında Amerika, Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu 10 ülkenin Ankara büyükelçiliği, ortak bir metin yayımlayarak tutuklu olan Osman Kavala’nın ‘derhal’ serbest bırakılmasını istemişti.

 

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) 1972-1990 seneleri arasında milletvekilli olan ve 2020'de CDU'dan ayrılarak Team Tödenhöfer partisini kuran Alman siyasetçi Jürgen Todenhöfer, büyükelçilerin çağrısına ilişkin dikkati çeken bir paylaşım yaptı.

 

'KORKAKLAR BÖYLE DAVRANIR'

Todenhöfer, "10 Batılı büyükelçi, Osman Kavala'nın Türkiye tarafından hapsedilmesini protesto etti. Ama neden Birleşik Krallık'ta Julian Assange'nin veya Amerika'nın Guantanamo mahkumlarının hapsedilmesini protesto etmediler? Kahramanlar böyle değil, korkaklar böyle davranır." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alman, siyasetçiden, büyükelçilere, Osman, Kavala, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı