Haber Detayı
03 Şubat 2014 - Pazartesi 16:56 Bu haber 3795 kez okundu
 
Ali Ersoy Mahallesi Gelişiyor
ÇALIŞMA HAYATI Haberi
Ali Ersoy Mahallesi Gelişiyor

 

Ali Ersoy Mahallesi Gelişiyor
 
ANKARA /Altındağ Ali Ersoy mahalle muhtarı Ahmet Kavcıoğlu , 2 dönemdir muhtar olduğunu  bu sürede mahallede çok büyük köklü değişiklikler  yaptığını ve bir dönem daha muhtarlık için aday olduğunu  söyledi.
  “Mahallede  Somalili Göçmenlerin ‘Muhtar Abisi’ diye anıldığını ifade eden muhtar  Ahmet Kavcıoğlu, Arapça  dilini bilmesi nedeni ile Somalili göçmen ailelerle rahatlıkla diyalog kurduğunu ve sorunlarına çözüm noktasında yardımcı olduğunu dile getirdi.

Son altı ayda Somalili vatandaşların arttığını ifade eden Muhtar Kavcıoğlu, ‘‘Aileler çok zor durumda. Ucuza çeşitli yerlerde çalışıyor aylığı yüz lira olan evlerde oturmaya çalışıyorlar. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü  Türk insanı misafirperverdir. İlk gelenlerin yataklarının, yorganlarının olmadığına dikkat çeken muhtar, gelenlerin bu ihtiyaçlarını mahallenin karşıladığını kaydetti. Yiyecek içecek konusunda da vatandaşların yoğun yardımı olduğunu belirten Kavcıoğlu, belediyenin de gıda yardımında bulunduğunu belirtti. Alta yapının  yeterli olmadığına dikkat çeken muhtar,yeni alt yapı çalışmalarının  olacağını    bu arada   bazı b ayanlara okuma bilmeyenler okuma öğrettiklerini  belediye  ile birlikte turlar  düzenlediklerini,halka kömür yardımı yaptıklarını  ve bir kapalı yüzme havuz yaptırdıklarını  belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Haber Yazılımı