Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 18:43
 
‘ Akıllı İnek’ “Tarihe İz Bırakacak’
Toplumun her kesiminden ilgi gören süt ve ayranı özellikle çocuklara her geçen gün daha da çok sevdiren akıllı inek otomatının açılışına katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanı sıra ürünü çok beğendiğini ifade eden, Erzurum B.Şehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Avcılar Belediye Başkanı Av.Turhan Hançerli ‘den sonra Kırgızistan F.Konsoslosu Dr.Mustafa Kurt ‘da teknolojik ve kalıcı icat olarak değerlendirdi.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
‘ Akıllı İnek’ “Tarihe İz Bırakacak’

 

 

“Tarihe iz bırakan atalarımız , ‘İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın’ felsefesi ile bu günler gelmemizi sağlamanın yanı sıra bıraktıkları eserleri ile Dünya’nın dört bir yanında tüm insanlık faydalanıyor. İşte Mucid Cemil Tanguroğlu’da “akıllı inek” otomatı ile bunun devamını sağlayanlardan.”diye ifade eden Kırgızistan Fahri Başkonsolosu,

Başkent Uluslar Arası Barış Ve Kardeşlik Platformu Kurucu Genel Başkanı Dr.Mustafa Kurt, Atalarımız..yedi içti göçtü olmadılar, Tanguroğlu gibi tarihe iz bıraktılar.

 

Biz, platformumuzun bünyesinde bulunan 1400’ü aşkın Sivil Toplum Kuruluşu ile üstlendiğimiz sorumluluk ile din, dil, mezhep, cinsiyet ve ulus ayrımı yapmaksızın ,bireylerin ve toplumun huzur ve refahı için çalışmaktayız”

 

Bu anlamda sadece ve sadece insanlığa ve insanımıza hizmet için geliştirilmiş , yatırım yapılmış çocuklarımız ve yetişkinlerimiz için sağlıklı nesil yetiştirmeyi teşvik eden bu ürüne sahip çıkmalıyız. Kırgızistan ve Türkiye arasındaki ikili ilişkileri geliştirme sorumluluğuna Türk coğrafyası da dahil olmak üzere çalışmaları sürdürdüklerine dikkat çeken Baş Konsolos Kurt, milli ve yerli her ürünü destekleyeceklerini sözlerine ekledi.

 

Moo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Girişimci İş İnsanı Cemil Tanguroğlu”Çok saygıdeğer Konsolos Dr.Mustafa Kurt’a, nazik ziyareti ve akıllı ineğe desteği için teşekkür ediyorum. Sayın Kurt gibi gerek büyük bir Sivil Toplum Yöneticisi gerekse başarılı bir Diplomat olarak ürünü beğenmesine çok saygı duyuyor biz, girişimcilere verilen bu desteklerin milletimizin gelişmesinde büyük desteği olacaktır “diye düşünüyorum “dedi.

HABERİN AYRINTILARINI   AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘, Akıllı, İnek’, “Tarihe, İz, Bırakacak’,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı