Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 21:13 Bu haber 8146 kez okundu
 
AKARCALI, MUHTAR DÖNMEZ İLE GELİŞİYOR
Bir muhtar düşünün bütçesi yok, teknik malzemesi yok.Personeli yok.Belediye iken göç nedeniyle köye dönüşen Avanos'un Akarca köyü iş yapan bir muhtara kavuşmuş. 1400 kişinin yaşadığı Akarcaya Yaptığı araştırma ile devleti 1.Trilyon 200 Bin lira zarardan kurtararak köye su şebekesini kazandırmış. -20 Kadına iş imkanı sağlamış.Yaptıkları Bambu'yu yurt dışına ihraç ediyorlar.. -Yeni projesi ile gurbetçilere 70 konut yapmayı planlıyor.. Bütün bu hizmetleri devlet kurumları ile iyi ilişkiler kurarak ve hukuk çerçevesinde gerçekleştiriyor. Gittik gördük ve anlatılanların hepsi gerçek..
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
AKARCALI,  MUHTAR DÖNMEZ İLE GELİŞİYOR

 

 

Nevşehir / Avanos Akarca Köyü muhtarı Murat Dönmez  2. dönemini geçirdiği Avanos Akarca'da her gün yeni bir çalışmaya imza atıyor. Röportaja,  2O Kişinin çalıştığı  bambu imalatı yaptıklarını ifade ederek başlıyor ve şöyle devam ediyor.

 

20 Kadına İş İmkanı sağladı

 

Yapılan Bambular  Avrupa'ya , Asya'ya ihraç ediliyoruz. 30 km' lik su şebekesini değiştik, 30 bin m2 parke taşı  döşedik. 7 km 'den su getirdik. 300 tonluk su deposu yaptık.Vali,Kaymakam ,Özel İdare müdürleri bizden desteğini esirgemedi.Olanakları çerçevesinde ne istedi isek aldık  teşekkür ediyoruz.

 

 

2. Dönemde bir taziye evi, bir çay bahçesi, yeni içme suyu çalışmamız var. 30 km'lik şebeke hattına belediye zamanında maliyetine 1,5 trilyon çıkarılırken, biz, aynı mesafede ki şebekeyi 300 bin tl'ye mal ettik.Kaymakam teşekkür etti.

 

 

70 Kişiyi Daha Ev Sahibi Yapmayı Planlıyor

 

Köye geri dönmek isteyen gurbetçi ve Türkiye'de yaşayan Akarcalı'lara Harmanyeri alanımızda  70 kadar konut yapmayı planlıyoruz. Yanı sıra köye dönmek isteyen vatandaşlara ağaç dikme masrafı almıyoruz.Bir iddiam daha var..! Yeniden  belediye olma imkanı verir iseler nüfusu 3 bin'e taşıyabilirim.

 

Daha sı var....

Muhtar Dönmezin gerçekleştirdiği açıklamaların tamamını aşağıdaki videoya tıkla izle.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKARCALI,, , MUHTAR, DÖNMEZ, İLE, GELİŞİYOR,
Haberin Videosu
Haber Yazılımı