Haber Detayı
23 Ağustos 2020 - Pazar 02:18
 
AKILLI İNEK , ÜRETİME ÖRNEK
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve beraberinde CHP Keçiören Belediye meclis Başkan Vekili Durak Karabulut ile birlikte ilginç olduğu kadar dünya da ‘da ilk olan ‘ akıl inek’ otomatını yerinde inceleyerek değerlendirmede bulundu.
GÖRÜNTÜLÜ HABERLER Haberi
AKILLI İNEK , ÜRETİME ÖRNEK

 

Kaya, “Çok harika bir ürün. Özellikle gazlı içeceklerden uzak durmayı teşvik ederek çocuklarımızın sağlıklı  büyümesini özendirecektir.Mucit Tanguroğlu , Türk Girişimcilerin ne kadar üretken ve başarılı olduğunun çok önemli bir örneği. Bu ürün bir makineden çok daha öte, geleceğimizin güvencesi yavrularımızın sağlıklı yetişmesine   ve tasarrufu benimsemesini sağlayacaktır. “dedi.

Açıklamasına ,    sütü sevdirirseniz üreten bir Türkiye olursunuz, üreten değilseniz tüketen bir toplum olursunuz’ hatırlatmasında bulunan vekil Kaya,  şunları ifade etti.

“Tüketen toplumların geleceği olamaz. Türkiye Cumhuriyeti ürettiği sürece yaşayacak. İşte üretenlerden biride ‘akıllı inek otomatı ile ‘  Dünya’da bir ilke imza atan İş İnsanı Cemil Tanguroğludur” Buradan dünya’ya sütü  veren Holandalılara bir çağrım var !..

Mucid Cemil Tanguroğlun’dan korkun  !  Akıllı inekle  daha doğal  ve yerli üretime yönelik bir stratejik ürünü Dünya’da ön plana çıkarabiliriz.

Bakınız.. Holanda’nın Konya kadar toprağı var. Dünya’ya  en çok süt satan  birinci ülke. Biz ise Holanda’nın   yüz katı fazla toprağa sahibiz. Yeniden Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetinde üreten Türkiye olacağız. Köylü milletin efendisidir sözünü ancak köylünün ürettiği değerlere sahip çıkarak yaşatabiliriz. Akıllı ineğin sütü harika , ineği doğal, daha çok tanınması  belediyelerin özellikle   yanlış projelerle değil, doğru projelerle halka hizmet etmeği görev olarak gereçekleştiririler, ben akıllı ineği gören belediye başkanlarının başka projelerle uğraşacağına ihtimal vermiyorum.

 

HER OKULUN KAPISINDA BİR AKILLI İNEK OLMALI

 

Biz ne yazik ki Marshall planıyla ülkemizde Amerika süt tozu içirdiler . Amerika'nın denetiminde verilen süt tozundan ise hakiki Türk Mucid  Tanguroğlu’nun icadı olan doğal olanı öneren  akıllı inek otomatından  yararlanalım çoçuklarımıza süt  ve ayran içirelim. Erzincan’dan çıkıp Dünya’da bir ilke imza atan mucid Cemil Tanguroğuna çok teşekkür ediyorum.”

 

BEN ÜRETTİM TÜRKİYE SAHİP ÇIKSIN

 

Tanguroğlu ise, Sayın Vekil Kaya’nın çok önemli tespitlerde bulunduğuna vurgu yaparak , bir girişimci olarak bana  cesaret verdi. Demekki ülkemiz için doğru yatırımda bulunmuşuz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz ürettik  Türkiye sahip çıksın”diyorum şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKILLI, İNEK, ,, ÜRETİME, ÖRNEK,
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AKILLI İNEK , ÜRETİME ÖRNEK
AKILLI İNEK , ÜRETİME ÖRNEK
Yorumlar
Haber Yazılımı