Haber Detayı
19 Şubat 2022 - Cumartesi 13:55 Bu haber 6856 kez okundu
 
AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI HAKAN HAN ÖZCAN:
SİYASET Haberi
AK PARTİ ANKARA İL BAŞKANI HAKAN HAN ÖZCAN:

 

-

-KILIÇDAROĞLU, ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ YOK ETTİ

-GANDİ’LİK YAPMAYA ÇALIŞIYOR AMA GUNDİ OLUR

-ÜLKENİN YARARINA TEK KATKISI FATURA ÖDEMEKTİ, BUNU DA ÖDEME

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI ASKİ SINAVLARINDA USULSÜZLÜK İDDİASI

- 90 PUAN ALANI, MÜLAKATTA 42 VERİP ELEDİLER

-MANSUR YAVAŞ’I ELEŞTİREMİYORUZ, YAPTIĞI BİR ŞEY YOK ORTADA

- 2023’TE ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Atatürk’ün partisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yok ettiğini belirterek, “Genel Merkez’in 14. katında, kozmik odalarında, FETÖ’cüleriyle, Kandil bağlantılarıyla, okyanus öteleriyle bunların ittifakları ve odaları var. O odaya Kılıçdaroğlu’ndan başka kimse giremez. O odadan ne çıkarsa onlar onu uygularlar.” dedi. 

Akit TV’de dün akşam Sami Dadağlıoğlu’nun sunduğu özel programa katılan Özcan, özetle şunları söyledi:

MİLLETİMİZLE ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜK

“Cumhurbaşkanımızın ulusa seslenişi çok önemliydi. Biz AK Parti teşkilatlarımız olarak, milletvekillerimizle, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla, hükümetimizle, mahalle başkanlarımızla, meclis üyelerimizle  hep beraber bir bütün şeklinde sahadayız. Pandeminin en zorlu zamanlarında, kapanma süreçlerinde, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evden çıkamadığı dönemlerde bizler AK Parti teşkilatları olarak vatandaşımızın yanındaydık. İyi günde herkes iyi. Önemli olan kötü günde vatandaşımızın yanında olabilmek. Biz milletimizin yanında olduk. Milletimiz de hep AK Parti’nin arkasında oldu. Ete kemiğe bürünmüş durumdayız.

ASIL ANKET BU: 2021 YILINI 83.807 ÜYE İLE KAPATTIK

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında milyonlar var. Milyonlarca mazlum insanın duası var. Anketler yapılır. Kimileri yönlendirilir. Ama anketler hiçbir zaman bizim için belirleyici değildir. Anket bizim için sahadır. Vatandaşımızın evidir. Esnafın yanıdır. Vatandaşımız bize ne söylüyorsa biz köprü vazifesi görüyoruz. Hem meclise hem Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz. Ankara’da baktığımızda hem geçen yıl hem bu yıl Türkiye birincisi olduk. Mücadelemizde vatandaşlarımız bizi yalnız bırakmıyorlar. 2021 yılını 83.807 yeni üye ile kapattık. 2021’de yaptığımız üye sayısı birçok partinin üye sayısından çok daha fazla. Asıl anket bu. Öyle sipariş şeyler falan da değil. Toplamda Ankara’da 786.101 Recep Tayyip Erdoğan var. Türkiye’de 12 milyonu buluyor. Bu da vatandaşımızın bize olan desteğini gösteriyor.

ZULME UĞRAYAN HER İNSANA SES OLMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ

(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bize yeni Ömer’ler lazım’ sözünün anımsatılması üzerine) Bizim bir ülkümüz var. Hedefimiz yeni dünya düzeninde zulme karşı dik durabilmek. Zulme uğrayan her insana ses olmak için uğraşıyoruz. Dışa bağımsız olalım. Güçlü olalım. Aynı zamanda da zulme karşı olalım, bir ses olalım, bir nefes olalım. Cumhurbaşkanımız bunu yapıyor. Biz de tek bir vücut olarak mücadelemize devam edeceğiz.

İTTİFAK FOTOĞRAFI YORUMU: SENARYO, OYNAMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bu senaryo oluşturuluyor. Bunlar da bir şekilde oynamaya çalışıyorlar. Sağdan bak soldan bak bir tek adama karşı böyle bir güç birlikteliği yapmaya çalışıyorlar. Ama aslında tabanları ne diyor? Bir bakıyorsunuz helalleşme, bir bakıyorsunuz, HDP ile bir önceki seçimde Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçiminde bir CHP’li aile HDP’ye oy versinler diye talimatta bulundular. Şimdi de bu masaya alamadılar. Varlar mı yoklar mı bakıyorsunuz ama varlar. Biz de attığımız twitte 6,5 dedik. Bunlar zaten onlarsız bir şey yapamazlar. Bunlara talimat o şekliyle geliyor.

PARLAMENTER SİSTEM AK PARTİ’Yİ TEK BAŞINA İKTİDAR YAPAR

Toplandılar madem ne çıkacak, ne yapacaksınız? Bir sonraki toplantıyı da 28 Şubat’ta yapacaklarmış. O tarihte manidar. Başkanlık sisteminden parlamenter sisteme döneceğiz diyorlar. Nasıl döneceksiniz? Ne çıktı bu toplantıdan? Ne yapacaksınız? Parlamenter sistem normalde AK Parti’nin işine yarar. Yüzde 30’da alsan, yüzde 35’de alsan geçmişte olduğu gibi iktidar oluyorsun tek başına. Ama bizim derdimiz iktidar olalım değil. Cumhurbaşkanımız dünyada yeni bir düzen oluşurken Türkiye’de bir sistem oluşturuyor. Yani isimler gider. İktidarlar değişir. Ama devlet politikası değişmesin. Ortak bir konsensüs olsun, ortak bir akıl olsun ve ülkenin daha iyi daha güçlü olması için bir sistem oluştu.

HALKIN OYUNA BAKMAZLAR

Şimdi deniyor ki tekrar parlamenter sisteme dönelim. Parlamenter sisteme dönelim desen hadi dönün, nasıl döneceksin? Seçim yapman lazım. Seçimden sonra referandum yapman lazım. Tekrar bir seçim daha yapman lazım. Devletin zirvesini vatandaş seçiyor. Eskiden olduğu gibi krizler, kaoslar, hükümet kuruldu kurulamadı, Cumhurbaşkanı oldu olmadı. Parlamentoda geçmişte hep oldu. En yüksek oy ile parlamentoda parti seçildi ama ona verilmedi hükümet kurma yetkisi. Başka küçük partilere verildi. Halkın oyuna bakıldı mı? Refah Partisi geldi. Neler neler yaptılar.

2023’TE ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

O masada oturanlara bakıyorum. Çoğu zaten CHP zihniyetiyle… Şu anda bir araya geldiler. Niye? Talimat öyle geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne olursa olsun yalanla, iftirayla, çünkü geçmişte de bunu yaptılar. Bir şekilde gitmesi lazım, bir şekilde gönderilmesi lazım. Yerine lideriniz var mı? Yok. Geçmişte de Abdülhamid Han gitsin diye uğraştılar. Ne oldu? Olan Müslümanlara oldu. Ne oldu? İşte bugün enerji fiyatlarından konuşuyoruz. Musul ve Kerkük’ü peşkeş çektiler. Ne oldu? İşte bugün Filistin diyoruz, Mescid-i Aksa diyoruz. Gelinen hal ne oldu? Oturdular, çizdiler. Kardeşken, aynı kültürdeyken, aynı inançtayken bir anda birbirlerine yabancılaştırdılar. Ve içimize farklı farklı tefrikalar soktular. Olan Müslümanlara oldu. Bir şekliyle bir yerlere hizmet edildi. Şu anda bakıyoruz. Allah izin verirse biz tarihi tekerrür ettirmeyeceğiz. 15 Temmuz’da olduğu gibi. Geçmişte de Türkiye’de darbeler olmuştu ama 15 Temmuz’da o gençler darbeye karşı çıktı. Biz yeni dünya düzeni kurulurken liderimizin arkasında sımsıkı sağlam bir şekilde çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. 2023’te Allah’ın izniyle ve milletimizin desteği ile zaferle çıkacağımıza hiç kuşkumuz yok.

GANDİ’LİK YAPMAYA ÇALIŞIYOR AMA GUNDİ OLUR

(CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘elektrik faturamı ödemeyeceğim’ açıklaması) Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı ama CHP Genel Müdürü aslında. Yani ülkeye yaptığı tek katkısı düzenli fatura ödüyor mu ödemiyor mu bilmiyorum ama bir fatura ödüyordu. Ülkenin yararına. Onu da kesiyorsa onu da kessin. Ama burada aslında olayı farklı bir yere evirmeye çalışıyorlar. Kazakistan gibi yapabilir miyiz? Başka bir şey yapabilir miyiz? Bir sivil direniş olabilir mi? ‘Ödemeyin demedim. Ben ödemeyeceğim’ diyor. Bir ana muhalefet partisi lideri fatura ödemiyorum der mi? Böyle bir şey olabilir mi? Gandi’lik yapmaya çalışıyor ama Gundi olur. Bu ülkeye senin tek katkın faturaları ödemen. Bunu da ödeme. Formülü HDP’den öğrendi galiba. Kaçak elektrikle bir şeyler yapacak galiba.

BİR ŞEY YOK ORTADA, MANSUR YAVAŞ’I ELEŞTİREMİYORUZ

(Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın belediyecilik karnesi nasıl?) Markajımızda ama bir şey yapmadığı için fazla da eleştiremiyoruz. Çünkü bir şey yok ortada. Yolda gelirken baktım.  Billboardlara çok büyük bir hizmetmiş gibi büyükşehir belediye meclisinin yönetimini biz şeffaf veriyoruz astırmış. İlk defa yapılıyor sanki bu. Türkiye Cumhuriyeti belediyesinin bir hizmeti diye bunu billboarda asmak. Yaptığın masrafa yazık. Ama tabi ki bunları icraat olarak görüyorlar. İşte ‘Biz bir kilo et dağıttık’. Sanki belediyelerimiz bu zamana kadar hiç sosyal yardım yapmamış. Bizim yaptığımız sosyal yardımın zekâtını bile bulamazlar bunlar, yapamazlar. Yüzde birini bile yapamazlar. Yıllardır bu ülkede engelli kardeşlerimiz kömürlüklere tıkıldı. Yok sayıldı. Kimlikleri dahi çıkmadı. Ne zaman AK Parti iktidara geldi, engelliler maaşa bağlandı. Kömürlükten yavrularımız çıktı. Bu zamana kadar niye yapmadılar?

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BAĞLI ASKİ SINAVLARINDA USULSÜZLÜK

Belediyecilik anlamında, Kılıçdaroğlu da Milli Eğitim Bakanlığı’na gidiyor, oraya gidiyor, buraya gidiyor. Elemanlar torpille alınmış, yok şöyle olmuş, böyle olmuş. En başta kendi belediyelerine bakmaları lazım. İşe alımlara bakıyorsun. Örnek ASKİ genel müdürlüğüne yapılan sınavlara bakıyorsun. Kılıçdaroğlu eleştiriyor ya bizi. Kendilerinin karnesi. Kendilerinin yaptıkları. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ’de mülakat yapılıyor. Önce sınav yapılıyor. Sınavda 90 puan almış mesela birisi. Sözlü puana gelince 42 puana indiriyorlar. Başarısız. Kaybetti. Sonuç 66 puan. Bakıyorsun yazılı puan yine 90. Sözlü puan 43 vermiş. Ortalama 66. Başarısız. Burada ben isimleri sildim. Az puan alana kendi adamıysa bunları araştırıyor, sosyal medyasına bakıyor, kurumdan önce ne yaptı bakıyor. Kendi az puan aldıysa yazılıda sözlü puanı arttırıyor. 100 veriyor. Başarılı sayıyor. Ama 90, 95 puan alan bir kardeşimiz bu bizim adamımız değil diye, bu AK Partili, bu MHP’li diye hop sözlü puanı düşük gösteriliyor ve başarısız sayılıyor. İsim isterlerse isim de veririm. Buradan diyorum ki. Kılıçdaroğlu oraya buraya gideceğine kendi sorumluluk alanlarına bir gel. Beraber gidelim. Sen bilmezsin yolunu. Ben seni götüreyim. ASKİ’ye beraber gidelim. Beraber bakalım. Önce kendilerine baksınlar. Kendi belediyelerinde yapılan usulsüzlüklere. İzmir’dekine, İstanbul’dakine, Adana’dakine baksınlar ondan sonra konuşsunlar.

ATATÜRK’ÜN PARTİSİ KALMADI ORTADA, ONU KILIÇDAROĞLU YOK ETTİ

İlçe belediyelerinde 2020’de Altındağ belediyemiz yatırıma baktığımız zaman Ankara’daki belediyeler arasında birinci belediyemiz. Pursaklar belediyemiz ikinci. Altındağ belediyesi yatırımın ilçeler bazında söylüyorum yüzde 27.25’ini yatırıma harcamış. Bu yükselerek devam ediyor. Ama Yenimahalle ve Çankaya yıllardır CHP’de. Hele ki Çankaya. Hizmet alamıyor vatandaşlarımız. Ama ne yazık ki gidiyorlar diyorlar ki, ben CHP’ye vereceğim, Atatürk’ün partisi diyorlar. Atatürk’ün partisi kalmadı ortada. Onu Kemal Kılıçdaroğlu yok etti zaten. Genel Merkez’in 14. katında, kozmik odalarında, FETÖ’cüleriyle, Kandil bağlantılarıyla, Okyanus öteleriyle bunların ittifakları ve odaları var. O odaya Kılıçdaroğlu’ndan başka kimse giremez. O odadan ne çıkarsa onlar onu uygularlar. Başka hiçbir şey yapamaz onlar. Çünkü onlar çıkarsa geçmişte de bakıyoruz yürüyüş yapıyordu atletle. Bunlara deniyor ki yürü yürü. Dur dur. Eski Türkiye’de de böyleydi. Cumhurbaşkanımız şu anda zaten bugün eski Türkiye’de yapılan sisteme uysaydı otur denildiğinde otursaydı sus denildiğinde sussaydı ver denildiğinde verseydi Cumhurbaşkanımızın başına bunların hiçbiri gelmezdi. Ama biz onların tam tersine işler yapıyoruz. Batı ne diyorsa batılılar ne diyorsa biz hak namına doğru işlerimizi yapacağız. Şimdi bakıyorum Yenimahalle yatırım oranı yüzde 7.39. Yani bütçenin 7’si. Yenimahalle halkına size ancak bu olur diyor. Çankaya belediyesi daha facia. En sonda. Yüzde 5. Yüzde 5.34. Yani CHP’li vatandaşlarımız. Bunu görün artık.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, ANKARA, İL, BAŞKANI, HAKAN, HAN, ÖZCAN:,
Yorumlar
Haber Yazılımı