Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 10:59
 
AĞABEYLİLER , HAZİNE ARAZİSİ MERAYA OLARAK BİZE VERİLSİN
Gelir kaynaklarını hayvancılığın oluşturduğu Ağabeyli mahallesi otlatma alanı yetesizliği nedeniyle köy sınırlarında bulunan hazine arazisinin meraya çevrilmesini istiyorlar.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
AĞABEYLİLER , HAZİNE ARAZİSİ MERAYA OLARAK BİZE VERİLSİN

HAZİNE ARAZİSİ MERAYA OLARAK BİZE VERİLSİN

 

 

Konya Cihanbeyli  Ağabeyli Mahallesi, muhtarı  Mustafa Özmen , muhtarlıkta 3. Dönemi olduğunu belirterek,   bir çok sorunu çözdüklerini,sadece parke taşı ve asfaltlanması gereken  7 km’lik ara yol kaldığını söyledi.İstedikleri her an destek aldıklarını belirterten muhtar Özmen,  devletin imkanları sınırlı ona rağmen  hizmet aldıklarını söyledi. Hayvancılığın yoğun olduğu mahallede otlatma alanı yetersizliği nedeniyle köylerine ait   hazine arazisini meraya  çevrilmesi için dilekçe verdiklerini ve bu arazinin satılmamamsı gerektiğine dikkat çekti.arazi

 

Tarımsal Süt Birliği Kooperatif Başkanı Hüseyin Ölmez  2011 de kuruduğunu kooperatifi hatırlatarak   muhtarın teşvik etmesiye kooperatifi kurduklarını, 3 ay aylaları olduğunu anımdsatarak, süt topladıklarını 160 üyeleri olduğunu ve tarımsal destek aldıklarını dile getirdi.Tek sıkıntılarının sulama ve içme syu olduğuna dikkat çekerek,  deevletten hizmet beklerken devlete de yardımcı olduklarına işaret etti.

 MUHTARIN KONUYA İLİŞKİN AÇIKALMASI..AŞAĞIDAKİ VDEOYA TIKLA İZLE..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞABEYLİLER, ,, HAZİNE, ARAZİSİ, MERAYA, OLARAK, BİZE, VERİLSİN,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı