Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 00:05
 
4 ülkeden uçuşlar durduruldu
Bakan Koca: 4 ülkeden uçuşlar durduruldu
- Haberi
4 ülkeden uçuşlar durduruldu

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan uçuşların geçici olarak durdurulduğunu açıkladı. Uçuşların askıya alınmasının ardından Türk Hava Yolları'dan (THY) yapılan açıklamada, "Hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz" denildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını bildirdi.

 

 

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

 

"Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere'de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır."

 

İtalya, Hollanda, Belçika koronavirüs mutasyonunun görüldüğü İngiltere'ye seyahatı yasakladı

İtalya, Hollanda, Belçika koronavirüs mutasyonunun görüldüğü İngiltere'ye seyahatı yasakladı

Koronavirüsün mutasyonuyla İngiltere'de bulaş hızının arttığı bildirilmiştir. Cumhurbaşkanımızın talimatı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın koordinasyonu ile tedbiren; İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştır.

 

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) December 20, 2020

THY'DEN HEMEN AÇIKLAMA GELDİ

İngiltere'de hızlı yayılan koronavirüsün bir türünün yüzde 70 daha hızlı yayıldığını ortaya çıkması ve uçuşların askıya alınmasının ardından Türk Hava Yolları'dan (THY)yapılan açıklamada, "Hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz" denildi.

 

Konuyla ilgili olarak resmi Twitter adresinden bir açıklama yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi,"Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika'dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz.Hiç bir yolcumuz bilet işlemleri konusunda mağdur edilmeyecektir"dedi.

 

Sevgili Yolcularımız;

 

Sağlık Bakanlığımızın İngiltere, Danimarka, Hollanda, Güney Afrika'dan uçuşların durdurulması kararına istinaden, hiç bir yolcumuzun bilet işlemleri konusunda acele etmemesini rica ederiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, ülkeden, uçuşlar, durduruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı