Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 06:38
 
“25 Yıldır Doğukent Projesini Bekliyor”
Kentsel dönüşüm nedeniyle arazilerini veren Kusunlar halkı, 25 yıldır teslim edilemeyen konutlar nedeniyle perişan oldular. Diğer yandan bitirilemeyen Doğukent projesi ayrı bir sorun olarak devam ediyor. Doğalgaz istiyorlar, tarihi kalıntılara sahip kanyonu hayata geçirmeyi bekliyorlar. Mevcut muhtar Halit Başkuyu beklentileri ve yapılan çalışmaları medya24’ten Ramazan Çapar’a şöyle aktardı.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi
“25 Yıldır Doğukent Projesini  Bekliyor”

ANKARA / Mamak  Kusunlar mahallesi  muhtarı Halit Başkuyu   muhtarlıkta ilk dönemi olduğunu anımsatarak,  en öncelikli sorunlarının kentsel dönüşüm kapsamına alınan mahallenin  konutlarının teslim edilmemesi olduğunu söyledi.

 Bu nedenle geçim kaynaklarını oluşturan tarımın  kalmadığını buna birinci neden , Belediye Başkanı Melih Gökçek  döneminde   1994 yılında  arazilerin  istimlak edilmesi  nedeniyle  kentsel dönüşüme  verildiğini   tarım  alanı kalmadığını bir diğer sebebin ise taş ocaklarının çevre kirliliği oluşturmasına bağladı.

Muhtar seçildikten sonra   çalışmaya çevre düzenlemesinden başladığını  Ankara B. Şehir belediyesinden  tedarik edilen   ağaçları diktiklerini,  kabristan  çevre düzenlemesi yaptıklarını, 300 adet çam ağacı diktiklerini belirterek şunları söyledi.

“Mamak ve Ankara’ya oksijen veriyoruz adeta, bizde yeşilliğe çok önem veriyoruz.

İhtiyaçlarımızın başında benide aşıyor bu konu, doğalgaz istiyoruz. Nüfusumuız yazın 700 , kışın 400 e inmesinin sebebi doğazgazsızlık.

2. olarak çözüm bekleyen   sorunumuz :  Doğukent projesidir. 1994 yılında o dönem belediye  başkanı  bana yerinizi verin 5 yılda alt yapısını bitireceğim ve hizmete sunacağım arazileriniz değer kazanacak dedi.  2021 deyiz ortada bir şey yok, takdiri  kamu oyuna bırakıyoorum.

 

KANYONU HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORLAR 

 

Doğukentin hayata geçirilmesi gerekiyor zira  300 bin konut üzerinde projesi  ki içerisinde sağlık ocağı kültür merkezi var.

‘Bizden araziler  istenirken  Ankara havaalanı projesi yoktu Hava alanı tamalandı. Bizim konutlar  ortada yok. ! ’

Mahallemizde  Romalılardan kalma tarihi kalıntılar var. Bu projeyi Mamak belediyesi  yürütüyor ancak hayata geçirilemedi ki içerisinde kanyon projesi de var..

 

HABERİN DEVAMINI AŞAĞIDAKİ VİDEOYA TIKLA İZLE

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “25, Yıldır, Doğukent, Projesini, , Bekliyor”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı